Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Pupile w „Urszulankach”

Pupile w „Urszulankach”

14.11.2022 Kultura i rozrywka

Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku zaprosił przedszkolaków z regionu do udziału w piątej edycji konkursu plastycznego „Mój pupil”.

Do konkursu zgłoszono 289 prac z 35 przedszkoli z 13 miejscowości Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Dominowały prace dotyczące psów i kotów, ale pojawiły się też wizerunki papug, rybek, żółwi, a nawet motyla i pająka. Komisja konkursowa przyznała trzy nagrody, pięć wyróżnień oraz dziewięć listów gratulacyjnych, a społeczność szkoły - cztery nagrody publiczności.

Uczestnicy finału robili sobie pamiątkowe zdjęcia w konkursowej „Foto Budce”. Zdj. Arch. ZSU

Wśród wszystkich 271 nienagrodzonych uczestników w czasie finału rozlosowano 10 nagród niespodzianek - (szczegóły konkursu tutaj). Dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez szkołę oraz sklep Gryfnie, Starostwo Powiatowe w Rybniku oraz księgarnię Orbitę.

Uczestnicy finału robili sobie pamiątkowe zdjęcia w konkursowej „Foto Budce” i obejrzeli przedstawienie „Na tropie nowego kolegi” w wykonaniu trzecioklasistów.

Wystawy pokonkursowe planowane są w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rybniku, Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku oraz w Bibliotece Publicznej Miasta Rydułtowy.

Pupile w „Urszulankach”

15 zdjęć

Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku zaprosił przedszkolaków z regionu do udziału w piątej edycji konkursu plastycznego „Mój Pupil”. Zgłoszono 289 prac z 35 przedszkoli z 13 miejscowości Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Uczestnicy finałowego spotkania w ZSU robili sobie pamiątkowe zdjęcia w konkursowej „Foto Budce” i obejrzeli przedstawienie „Na tropie nowego kolegi”.

do góry