Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Kapituła wskaże książki-finalistki

Kapituła wskaże książki-finalistki

17.06.2024 Kultura i rozrywka

W sobotę w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej spotkali się członkowie kapituły Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”, która co roku jest przyznawana autorowi bądź autorce najlepszej biografii wydanej po polsku w roku poprzednim.

Uczestnicy sobotniego spotkania kapituły Juliusza, od lewej: Anna Arno, Tadeusz Sławek, Ewa Niewiadomska, Bernadetta Darska, Aleksandra Klich i Zbigniew Kadłubek Zdj. Wacław Troszka

Do tegorocznej, dziewiątej edycji konkursu zgłoszono 45 książek. W końcu czerwca kapituła ogłosi tytuły pięciu książek-finalistek. Jedna z nich zostanie uznana za najlepszą biografię roku 2023, a jej autor otrzyma efektowną statuetkę i 50 tys. zł. Tytuł zwycięskiej książki kapituła ogłosi w czasie październikowych Rybnickich Dni Literatury.
Obecnie w skład kapituły wchodzą: Ewa Niewiadomska, Bernadetta Darska, Anna Arno i Agata Passent oraz Tadeusz Sławek i Zbigniew Kadłubek. Sekretarzem kapituły jest Aleksandra Klich, dyrektorka Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry