Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Alicja oczarowała rybnicką publiczność

Alicja oczarowała rybnicką publiczność

08.10.2022 Kultura i rozrywka

Bardzo udana premiera Alicji w Krainie Czarów na początek 53. Rybnickich Dni Literatury. Jeszcze długo po spektaklu w holu teatru zachwyceni mieszkańcy robili sobie zdjęcia z aktorami, którzy zabrali publiczność do niezwykłej krainy.

Twórcy spektaklu Alicja w Krainie Czarów. Zdj. Piotr Bukartyk

O rety, rety - wołał Królik, który już w pierwszych sekundach "pociągnął" za sobą publiczność do świata teatralnej magii, w którym można było znaleźć wszystko.

- Książkę traktuję jak inspirację, która pozwala mi wprowadzić do spektaklu własne pomysły i emocje. Książka stworzyła niezwykłą krainę, do której można wejść na wiele różnych sposobów i pokazać - lepiej, gorzej, wiernie lub mniej wiernie - jej niesamowity świat. Chcemy bawić się tą krainą i pokazać jej dziwność, stąd też baśniowo-fantastyczne kostiumy - tłumaczył nam Marek Żyła, reżyser spektaklu "Alicja w Krainie Czarów".

Na scenie towarzyszyły mu Marta Klepek z Pszczyny (tytułowa Alicja), Robert Długosz, Monika Kubica-Skaba, Magdalena Martyniak i Mateusz Suchan oraz Amelia Otremba i Emka Stol - tancerki Studia Tańca Vivero.

Sąd nad Alicją. Zdj. Piotr Bukartyk

Choreografię przygotowała Izabela Barska-Kaczmarczyk, scenografię Mateusz Suchan i Marek Żyła, kostiumy: Ilona Niespodziany, muzykę Tomasz Manderla, światło Tomasz Paszenda. (AK)

do góry