Szczyrba i Klecha pościgają się przy Gliwickiej
O godz. 16.30 na Stadionie Miejskim przy Gliwickiej rozpocznie się żużlowy turniej młodzieżowy z udziałem młodych Rekinów Franciszka Szczyrby i Wiktora Klechy. To będzie II runda Pucharu GKSŻ w klasie 500R.

Ligowa drużyna Innpro ROW-u Rybnik w 2. Ekstralidze po pięciu kolejkach z jednym zwycięstwem na koncie zajmuje w tabeli miejsce przedostatnie. Znacznie lepiej w swoich rozgrywkach radzą sobie młodzi wychowankowie klubu, byli miniżużlowcy Rybek Rybnik Franciszek Szczyrba i Wiktor Klecha jeżdżący w klasie 500R (odpowiednik 250 cm3). Jako para odjechali już cztery rundy nowych rozgrywek Drużynowego Pucharu 2. Ekstraligi 500R, dwie w Krośnie i dwie w Łodzi i te cztery turnieje zdecydowanie wygrali. Co ważne, w ostatnim z nich, który 6 maja odbył się w Łodzi zdobyli komplet punktów, wygrywając wszystkie wyścigi podwójnie, 5:1.
Pierwszy wyścig dzisiejszych zawodów o 16.30. Dla posiadaczy karnetów i dzieci do lat 10 wstęp wolny, dla pozostałych wejściówkę stanowi program zawodów za 10 zł.