Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Zebrzydowice/Rekordowe znakowanie rowerów w Boguszowicach

Rekordowe znakowanie rowerów w Boguszowicach

11.06.2024 Boguszowice Stare

Aż 30 rowerów oznakowano jednego dnia podczas akcji w parku św. Wawrzyńca w Boguszowicach, którą zorganizował radny Łukasz Kłosek wspólnie ze Strażą Miejska.

Długa kolejka do znakowania rowerów w Boguszowicach.

Akcja znakowania rowerów w Boguszowicach przeszła najśmielsze oczekiwania. Do parku św. Wawrzyńca na jednośladach przyjechało wielu mieszkańców, którzy postanowili skorzystać z okazji, że strażnicy oznaczają rowery na miejscu. Zwykle znakowanie odbywa się w siedzibie Straży Miejskiej przy ulicy Reymonta 54.

- Strażnicy przyznają, że pobiliśmy rybnicki rekord zarejestrowanych dwóch kółek metodą syntetyczego DNA podczas jednej akcji - aż 30 sztuk - mówi Łukasz Kłosek, radny miejski, dodając, że funkcjonariusze zabezpieczyliby jeszcze wiecej rowerów, gdyby nie ulewa, która przerwała całą operację.

W kolejce do znakowania czekało następnych 30 osób.

Strażnicy znakowali rowery na miejscu, w parku Św. Wawrzyńca.

- Przepraszam tych, którym nie udało się zabezpieczyć swojego roweru, ale to pokazuje jak wielka jest nasza świadomość i jak popularna jest rekreacja rowerowa w mieście. Jeśli będzie taka możliwość akcję znakowania rowerów ponowimy - mówi Łukasz Kłosek, dziękujac przy okazji strażnikom miejskim za zaangażowanie.

- Akcja pokazała też, że strażnicy miejscy są dla mieszkańców - dodaje Kłosek. (AK)

W Boguszowicach pobito rekord oznakowania rowerów podczas jednej akcji.

do góry