Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Zebrzydowice/Pieszy potrącony na Zebrzydowickiej

Pieszy potrącony na Zebrzydowickiej

01.02.2023 Zebrzydowice

We wtorek 31 stycznia na ulicy Zebrzydowickiej w Rybniku kierowca audi potrącił 61-letniego mężczyznę przechodzącego przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Policja apeluje o ostrożność.

Potrącenie pieszego na ulicy Zebrzydowickiej. Zdj. KMP Rybnik

Do zdarzenia doszło wczoraj (31 stycznia) około godziny 17.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku przy ulicy Zebrzydowickiej.

- Kierujący audi jadąc w kierunku Rybnika 39-letni rybniczanin nie zachował ostrożności i potrącił przechodzącego przez pasy 61-latka. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Pieszy poszkodowany w wypadku na Zebrzydowickiej został zabrany do szpitala. Zdj. KMP Rybnik

Rybnicka policja apeluje do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie oznakowanych przejść. - Warunki do jazdy stają coraz trudniejsze. Pieszy, który ma na sobie ciemne ubranie i żadnego odblaskowego elementu, staje się dla kierowców mało widoczny, nawet tam, gdzie przejście jest doświetlone. Zachęcamy, by nosić odblaski nie tylko wówczas, gdy wymagają tego przepisy, ale także w obszarze zabudowanym. Dajmy szansę kierowcy, by ten mógł odpowiednio zareagować - apeluje policja.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry