Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Zebrzydowice/Nowe wiaty autobusowe w Zebrzydowicach

Nowe wiaty autobusowe w Zebrzydowicach

25.02.2024 Zebrzydowice

Pod koniec lutego ruszyła wymiana wiat przystankowych przy ul. Zebrzydowickiej w Rybniku.

Pierwsze wiaty już cieszą mieszkańców - mówi Krzysztof Jaroch. Zdj. AK

Jak tłumaczy Krzysztof Jaroch, przewodniczący zarządu dzielnicy Zebrzydowice, nowe wiaty przystankowe przy ul. Zebrzydowickiej są efektem dobrej współpracy władz miasta z radą dzielnicy.

- Na prośbę mieszkańców i w imieniu naszej rady zwróciłem się do prezydenta Piotra Kuczery z prośbą o wyczyszczenie i odnowienie starych wiat bo ich stan nie zachęcał do korzystania z nich i były marną wizytówką miasta. Prezydent Kuczera zapewnił mnie wówczas, że sprawa będzie załatwiona. Niedługo później otrzymałem informację, że stare wiaty zostaną wymienione na nowe. Estetyczne przystanki autobusowe już cieszą oczy mieszkańców Zebrzydowic i naszych gości - mówi Krzysztof Jaroch, przewodniczący zarządu dzielnicy Zebrzydowice, dodając, że teraz mieszkańcy będą czekać na zapowiadaną przebudowę ulicy Zebrzydowickiej.

Wiaty autobusowe przy rybnickich drogach wymieniane są sukcesywnie.

- Za "moich czasów", czyli w zasadzie od 2020 roku wymieniliśmy 32 wiaty betonowe, teraz kończymy wymianę kolejnych 15 a trzy likwidujemy - mówi Łukasz Kosobucki, prezes spółki Komunikacja Miejska Rybnik.

Dodaje, że tym roku na wiaty miejska spółka przeznaczy 2,4 mln złotych. - To starczy na wymianę wszystkich pozostałych wiat betonowych, czyli 48 - wylicza.

Redaktor Naczelny
Aleksander Król
do góry