Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Zamysłów/100 drzew na 100-lecie Hufca ZHP Ziemi Rybnickiej

100 drzew na 100-lecie Hufca ZHP Ziemi Rybnickiej

20.05.2024 Zamysłów

W sobotę, 25 maja o godz. 10.00 na działkach sąsiadujących z użytkiem ekologicznym „Okrzeszyniec” (ul. Niedobczycka 64A) odbędzie się sadzenie 100 drzew na 100-lecie Hufca ZHP Ziemi Rybnickiej im. Józefa Pukowca. Miasto zachęca do wspólnego sadzenia!

Akcja sadzenia 100 drzew, po której przewidziano wspólny apel, symbolicznie zakończy trwające od 3 czerwca 2023 roku obchody 100-lecia Hufca ZHP Ziemi Rybnickiej.dj. Dominika Kufieta

20 sadzonek dębów i jeden dąb już rosnący stworzą okrąg, na środku którego ma stanąć głaz podarowany na 100-lecie ZHP przez Prezydenta Miasta Rybnika.
Z kolejnych 50 wiązów zostanie utworzona aleja prowadząca od drogi dojazdowej do okręgu. Pozostałe 30 drzew to czereśnie i grusze, które obok okręgu stworzą zagajnik z pokarmem dla zwierząt i ptactwa żyjącego na terenie użytku ekologicznego Okrzeszyniec.

Drzewa zostaną posadzone na terenie Okrzeszyńca. Zdj. Aleksander Król

Udział w sobotnim wydarzeniu wezmą: prezydent Rybnika Piotr Kuczera, jego zastępca Wojciech Kiljańczyk oraz pracownicy Centrum Zrównoważonej Gospodarki Miejskiej UM. Nie zabraknie oczywiście harcerzy, przedstawicieli rybnickiego Nadleśnictwa oraz pracowników Zarządu Zielni Miejskiej, którzy zadbają o przygotowanie terenu i zapewnienie niezbędny sprzętu.

Przy planowaniu nasadzeń wzięli udział: pracownicy Centrum Zrównoważonej Gospodarki Miejskiej, Zarządu Zieleni Miejskiej oraz pracowni Żywokost, która obecnie prowadzi inwentaryzację przyrodniczą na terenie Okrzeszyńca. Sponsorem 100 sadzonek jest Nadleśnictwo Rybnik.

Akcja sadzenia 100 drzew, po której przewidziano wspólny apel, symbolicznie zakończy trwające od 3 czerwca 2023 roku obchody 100-lecia Hufca ZHP Ziemi Rybnickiej.

O obchodach 100-lecia ZHP czytaj więcej:

100-lecie Hufca Ziemi Rybnickiej! "Harcerstwo to ludzie"

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry