Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Wielopole/Powrót linii "Łikend PR" - autobusy będą częściej (..)

Powrót linii "Łikend PR" - autobusy będą częściej kursować na Rudę i Pniowiec

08.07.2024 Miasto

Rybniczanie mogą znów cieszyć się wygodnym transportem na kąpieliska Ruda i Pniowiec dzięki linii "Łikend PR". Specjalna linia autobusowa została przywrócona, aby ułatwić mieszkańcom dotarcie do dwóch popularnych miejsc wypoczynkowych w każdy letni weekend.

"Łikend linia PR" wraca na trasę, oferując wygodne połączenie na popularne kąpieliska Ruda i Pniowiec. Dzięki tej specjalnej linii autobusowej, dostępnej w każdy weekend do końca wakacji, unikniesz problemów z parkowaniem samochodu i łatwo dotrzesz do celu.

Trasa wakacyjnej linii autobusowej. Zdj. KM Rybnik

Linia autobusowa "Łikend PR" kursuje co godzinę w soboty i niedziele, oferując łącznie 11 przejazdów dziennie. Trasa obejmuje 11 przystanków, zapewniając wygodne połączenia między Śródmieściem a kąpieliskami. Autobusy zatrzymują się na następujących przystankach (powroty odbywają się tą samą trasą):

 1. Śródmieście Plac Wolności
 2. Północ Gliwicka Szpital
 3. Północ Kąpielisko Ruda
 4. Orzepowice Kuźnia
 5. Orzepowice Rondo
 6. Chwałęcice Przystań
 7. Chwałęcice Kierchówek
 8. Chwałęcice Skrzyżowanie
 9. Chwałęcice Pniowiec
 10. Stodoły Przystań
 11. Stodoły Kaplica

Pierwszy kurs rusza z Placu Wolności o godz. 9:00, a kolejne odjazdy odbywają się co godzinę, aż do ostatniego kursu o godz. 19:00. Pamiętajmy jednak, że o tej godzinie kąpielisko Ruda jest już zamknięte.

Warto przypomnieć, że osoby korzystające z przesiadek mogą zakupić bilet taniej.

- Zachęcamy do korzystania z tego połączenia i przypominamy: jeśli przesiądziesz się w inny autobus i odbijesz e-kartę do 20 min od zakończenia poprzedniego przejazdu, to bilet kosztuje tylko 50 groszy! - pisze Komunikacja Miejska Rybnik na swojej stronie internetowej. 

Linia "Łikend PR" funkcjonuje od minionej soboty (6 lipca) i będzie kursować przez całe wakacje. Ostatni raz wyjedzie na trasę w niedzielę, 1 września. Następnie zostanie zawieszona.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry