Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Wielopole/Nowa sala gimnastyczna dla Frycza za półtora roku

Nowa sala gimnastyczna dla Frycza za półtora roku

10.07.2024 Miasto

 

Przedstawiciele magistratu podpisali wczoraj z przedsiębiorstwem budowlanym Dombud z Katowic (spółka akcyjna) umowę na rozbudowę budynku II LO im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego o budynek sali gimnastycznej, w którym będą się też mieścić m.in. szatnie i biblioteczna czytelnia.

Obecnie renomowane II LO dysponuje tylko jedną, ciasną niewymiarową salą gimnastyczną Zdj. Wacław Troszka
Katowicka firma wygrała wcześniej zorganizowany przez urząd miasta przetarg. Jej oferta opiewając na 18 mln, 985 tys. zł okazała się lepsza od pozostałych dwóch ofert, bo pod uwagę brano nie tylko cenę, ale też długość gwarancji oraz doświadczenie zawodowe kierownika budowy. Cena drugiej, co do wartości oferty wynosiła 21 mln, 258 tys. zł, a trzeciej 26 mln. 426 tys. zł. Zgodnie z zawartą wczoraj umową wykonawca na wybudowanie nowego segmentu II LO z salą gimnastyczną będzie miał 540 dni, czyli blisko półtora roku. Obiekt powinien więc być gotowy w połowie stycznia 2026 roku.

Nowy segment ogólniaka z pełnowymiarową salą gimnastyczną powstanie w miejscu dawnego szkolnego zieleńca Zdj. Wacław Troszka

Nowy segment ogólniaka będzie trzykondygnacyjnym budynkiem na planie wielokąta (połączone prostopadłościany) z dwiema klatkami schodowymi i windą. W sali gimnastycznej będą się mieścić pełnowymiarowe boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę oraz niewymiarowe do gry w piłkę ręczną. W nowym budynku znajdzie się również biblioteczna czytelnia oraz pomieszczenia dydaktyczne. Z istniejącym budynkiem szkoły nowy segment połączą dwa łączniki - jednym naziemny i drugim nadziemny, który będzie prowadzić do czytelni w nowym budynku.

 

do góry