Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Wielopole/Jak smakuje Rybnik? Tomek je w Restauracji Laguna

Jak smakuje Rybnik? Tomek je w Restauracji Laguna

09.07.2024 Biznes

Wraz z Tomkiem wyruszamy na kolejną kulinarną podróż po Rybniku. Tym razem Tomek zabierze nas do Restauracji Laguna, położonej przy ul. Rudzkiej 237, tuż obok Zalewu, gdzie skosztujemy wyjątkowego gulaszu i wielu innych smakowitych dań.

Do Restauracji Laguna trafiłem z polecenia Martyny, barberki z Industrial Barbershop. Takie rekomendacje zawsze budzą moje zainteresowanie.

Jestem pod wrażeniem, że z chodnika na balkon restauracji prowadzi podjazd. Dla osób niepełnosprawnych, mam z wózkami oraz dla mnie, to ogromny atut. Wielki szacunek dla właścicieli za taką inicjatywę. W Rybniku to niestety rzadkość.

Pierożki pielmieni z soczystym farszem wieprzowym. Zdj. Tomek Dawidziuk

Rozpoczniemy od wschodnich akcentów: pielmieni z farszem wieprzowym. Te małe, delikatne pierożki kryły w sobie soczyste wnętrze. Lśniące od roztopionego masła, subtelnie skrapiamy sokiem z cytryny, co dodaje całości świeżości.

Schabowy zachwycał złocistą panierką, natomiast puree ziemniaczane mogło być bardziej aksamitne. Zdj. Tomek Dawidziuk

Następnie przyszła kolej na schabowego, ikonę polskiej kuchni. W Lagunie zachwycał złocistą panierką i prostotą smaku, choć puree ziemniaczanemu brakowało aksamitności, a surówka z kiszonej kapusty bardziej przypominała surówkę jabłkową z dodatkiem kiszonej kapusty.

Dorsz po rybnicku ze śmietanowym sosem. Zdj. Tomek Dawidziuk

Choć zwykle nie przepadam za rybami, skusiłem się na dorsza po rybnicku. Delikatnie podsmażony filet zachował swoją soczystość i subtelny smak. Mięso było kruche, oblane śmietanowym sosem z warzywami korzennymi. Dodatek wędzonego boczku wprowadzał nieco dymny aromat.

Absolutnie wyśmienity gulasz wołowy. Najlepszy w Rybniku! Zdj. Tomek Dawidziuk

Poza "konkursem" spróbowałem gulaszu wołowego i modrej kapusty. Gulasz, długo duszony, zachwycił bogactwem smaków i aromatów, zasługując na gromkie brawa. Modrej kapuście nieco brakowało boczku, ale była dobrze przyprawiona.

Warto również wspomnieć, że właściciel jest cukiernikiem. W witrynie znajdziemy różnorodne ciasta i ciasteczka. Moim faworytem są babeczki.

Żałuję, że trafiłem tu tak późno. Restauracja Laguna oferuje autentyczne, pyszne jedzenie, które polecam każdemu smakoszowi, szczególnie gulasz wołowy. Brawo!

 

Autor: Tomek Dawidziuk


Tomek Dawidziuk związany jest z gastronomią od 2007 roku. Jego przygoda zaczęła się od technikum gastronomicznego, a następnie kontynuował naukę na studiach z technologii żywności. Pracował również w dziale kontroli jakości w przemyśle spożywczym. Hobbystycznie oceniał lokale gastronomiczne na Google Maps, a od niedawna dzieli się swoimi recenzjami na profilu na Facebooku.

Jak smakuje Rybnik? Tomek je w Restauracji Laguna

9 zdjęć

Wraz z Tomkiem wyruszamy na kolejną kulinarną podróż po Rybniku. Tym razem Tomek zabierze nas do Restauracji Laguna, gdzie skosztujemy wyjątkowego gulaszu i wielu innych smakowitych dań.

do góry