Wodowanie statku Ania na Morzu Rybnickim
23 maja po godzinie 9 odbyło się wodowanie statku Ania na Zalewie Rybnickim. Pasażerski stateczek z 1967 roku sprowadzili do Rybnika pasjonaci Jakub Szymura i Martin Hensler. Za tydzień, w weekend 30-31 maja z okazji Dnia Dziecka Ania będzie woziła pierwszych pasażerów.

- Miałem 6 lat, gdy Ania została zabrana z Zalewu Rybnickiego. Na starych zdjęciach mamy ten piękny statek, jak pływał i woził mieszkańców. W ośrodku odbywały się festyny górnicze, to miejsce tętniło życiem. Potem wszystko się skończyło – mówił nam w kwietniu pan Martin, który przez kilka lat szukał Ani na akwenach w całej Polsce.
O powrocie Ani pisaliśmy tutaj
Razem z Jakubem Szymurą sprowadzili statek do Rybnika. Znaleźli go w Żywcu już po mocnym liftingu. - To SP-45. Model wyprodukowany w Warszawskiej Stoczni Rzecznej w 1967 rok. Ania była z tego roku. Zbudowano ją w tej stoczni – tłumaczył nam Martin.
Statek odnowiono i pomalowano na biało-czerwono. 23 maja Martin rozbił butelkę o dziób i Ania została położona na wodzie.
Kiedy pierwsze rejsy statku Ania na Zalewie Rybnickim?
- Planujemy pierwsze rejsy z pasażerami i dużo atrakcji w weekend 30-31 maja - zapowiada Jakub Szymura, właściciel ośrodka pod żaglami w Stodołach.
Wodowanie statku Ania na Zalewie Rybnickim
23 maja po godzinie 9 odbyło się wodowanie statku Ania na Zalewie Rybnickim. Pasażerski stateczek z 1967 roku sprowadzili do Rybnika pasjonaci Jakub Szymura i Martin Hensler. Za tydzień, w weekend 30-31 maja z okazji Dnia Dziecka Ania będzie woziła pierwszych pasażerów.
Zobacz także