Rozbierają kamienicę

31.07.2023 Śródmieście

Dzisiaj, w ostatnim dniu lipca, prywatny właściciel wznowił rozbiórkę okazałej, ale mocno zaniedbanej kamienicy przy ul. Hallera 30 w centrum Rybnika.

Wznowiono rozbiórkę okazałej kamienicy przy ul. Hallera w centrum miasta, co wymusiło wyłączenie z ruchu części jednokierunkowego odcinka ul. Hallera. Zdj. Wacław TroszkaPrace rozpoczęły się od demontażu cennych elementów ozdobnej sztukaterii, zdobiących efektowną fasadę wiekowego budynku.

Uwaga kierowcy!

Przypominamy, że w związku z trwającymi pracami jest zamknięty wjazd w ulicę Hallera z ronda Topolczany, znacznie częściej nazywanego rondem obok Plazy. Odcinek ul. Hallera na wysokości rozbieranej kamienicy jest również zamknięty dla pieszych.

Prace rozpoczęto od demontażu zdobiących fasadę elementów sztukaterii. Zdj. Wacław Troszka

Dojazd do pozostałych posesji usytuowanych przy jednokierunkowym odcinku Hallera jest obecnie możliwy od strony ul. Wiejskiej, bo awaryjnie wprowadzono na nim ruch dwukierunkowy.
Ze względu na zmianę organizacji ruchu w tym rejonie, autobusy linii 1, 2, 3, 6, 33, 43 i 48 jadące w kierunku centrum nie zatrzymują się na przystanku Smolna - Franciszkanie.

Ocalony ornament. Zdj. Wacław Troszka

Prace rozbiórkowe, a właściwie ich dokończenie i związane z nimi zmiany w organizacji ruchu mają potrwać nie dłużej niż tydzień.

 

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry