Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Śródmieście/Przemarsz z rybnickiego rynku do bazyliki w rocznicę (..)

Przemarsz z rybnickiego rynku do bazyliki w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie

20.02.2023 Śródmieście

24 lutego lutego w rocznicę ataku Rosji na Ukrainę na rybnickim rynku odbędzie się mityng w ramach Dnia pamięci i solidarności z Ukrainą. - Spotykamy się, by uczcić bohaterów, którzy bronią swojej ojczyzny i upamiętnić niewinne ofiary wojny - mówią organizatorzy

Mieszkańcy zbiorą się na rynku 24 lutego, by wyrazić solidarność z Ukrainą. Zdj. WaT

- Spotykamy się po roku od wybuchu wojny. Pamiętam, że rok temu tego dnia była sesja rady miasta, która w pewnym momencie została przerwana, po to by wyrazić sprzeciw wobec tego, co dzieje się w Ukrainie. Dziś nasza niezgoda na zło, które się tam dzieje jest równie wielka jak rok temu - mówi Mariusz Wiśniewski z rybnickiej 28 Dzielnicy, która pomaga Ukraińcom. 

Mieszkańcy spotkają się na rybnickim rynku 24 lutego o godzinie 17.15, by dwadzieścia minut później z wielką ukraińską flagą oraz świecami przemaszerować do bazyliki, gdzie o godzinie 18 odbędzie się msza święta w intencji pokoju w Ukrainie.

Po mszy odbędzie się zbiórka na wsparcie szpitali w Charkowie połączona z możliwością zakupu wyrobów rękodzielniczych (cały dochód także zostanie przeznaczony na pomoc dla szpitali).

Organizatorzy Dnia pamięci i solidarności z Ukrainą proszą mieszkańców o zabranie świec.

Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie 17-tka - projekt 28 Dzielnica oraz parafia św. Antoniego w Rybniku. (AK)

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry