Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Śródmieście/Choinka ze świetlistych kul stanie na Placu Wolności

Choinka ze świetlistych kul stanie na Placu Wolności

14.11.2023 Śródmieście

Nie przed Świerklańcem, tak jak to bywało w poprzednich latach, a na Placu Wolności w Rybniku stanie choinka ze świetlistych kul, którą uwielbiają rybniczanie.

Choinka ze świetlistych kul pojawi się na Placu Wolności. Zdj. Aleksander Król

Choinka ze świetlistych kul, która od kilku lat pojawiała się przed Świerklańcem na rybnickim deptaku, w tym roku rozświetli Plac Wolności. Pracownicy Zieleni Miejskiej w Rybniku już zaczęli ją tu instalować.

- Z racji tego, że na placu przed Halo!Rybnik posadziliśmy lipę, nie ma obecnie możliwości, by w tym miejscu postawić konstrukcję choinki, w tym wymiarze co dotychczas. Dlatego szukaliśmy równie atrakcyjnego miejsca, by wyeksponować tę ozdobę. Wybraliśmy Plac Wolności - jeśli przyjmie się w tym miejscu, w przyszłości tu będziemy stawiać choinkę z kul - przyznaje Joanna Kotynia - Gnot, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rybniku. 

Choinka z kul światła cieszy od kilku lat rybniczan. Zdj. A.Król

Pracownicy Zieleni Miejskiej już od października montują ozdoby świąteczne w dzielnicach Rybnika. Do Śródmieścia "wchodzą" zwykle po Święcie Niepodległości. Między 22 a 23 listopada na rynku pojawi się żywa choinka.

- Po informacji przygotowanej przez urząd miasta, o tym, że poszukujemy choinki, otrzymaliśmy mnóstwo propozycji od mieszkańców, za które bardzo dziękujemy - mówi Joanna Kotynia Gnot.

Redaktor Naczelny
Aleksander Król
do góry