Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Rybnik-Północ/Zostało trochę asfaltu, naprawiają Strzelecką

Zostało trochę asfaltu, naprawiają Strzelecką

24.11.2023 Rybnik-Północ

O remont dolnego fragmentu ulicy Strzeleckiej dopominali się mieszkańcy, wpisując to zadanie do budżetu obywatelskiego i chociaż nie wygrało w głosowaniu to Strzelecka jest naprawiana, bo… zostało trochę asfaltu.

 Ulica Strzelecka w remoncie. Zdj. AK

Rzadko się zdarza, by do budżetu obywatelskiego wpisywać remont ulicy. Tak się stało w tym roku. Mieszkaniec zaproponował naprawę ulicy Strzeleckiej w dzielnicy Rybnik - Północ, ale nie wygrał ten projekt w głosowaniu.

Urzędnicy postanowili jednak naprawić tę drogę.

- Zostało nam parędziesiąt metrów kwadratowych nawierzchni bitumicznej z zadań głównych, które w tym roku realizowaliśmy, m.in. z ulicy Górnośląskiej. Szukaliśmy mniejszej roboty, by to, co zostało mogliśmy skonsumować w jednym zadaniu. A ponieważ temat Strzeleckiej był podnoszony w ramach budżetu obywatelskiego - mieszkańcy chcieli naprawy drogi, a były też zgłoszenia z wydziału dróg, postanowiliśmy naprawić Strzelecką - mówi Jacek Hawel, dyrektor Centrum Inwestycji.

I to się dzieje. Stara nawierzchnia Strzeleckiej na dolnym odcinku od ronda na skrzyżowaniu z Żużlową w kierunku rzeki Rudy została sfrezowania, wczoraj położono tam warstwę wiążącą, a jak się pojawi „okienko pogodowe” wykonawca jeszcze w listopadzie dokończy dzieła.

Redaktor Naczelny
Aleksander Król

Zobacz także

Strzelecka czeka na wyższe temperatury
Strzelecka czeka na wyższe temperatury

Strzelecka czeka na wyższe temperatury

do góry