Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Ochojec/Uczniowie z Ochojca mogliby zawstydzić niejednego kierowcę

Uczniowie z Ochojca mogliby zawstydzić niejednego kierowcę

21.05.2024 Ochojec

Dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Rybniku Ochojcu swoją wiedzą mogłyby zaskoczyć niejednego kierowcę! W minioną sobotę, stanęły na podium wojewódzkiego turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Uczniowie z rybnickiego Ochojca zajęli drugie miejsce w wojewódzkim etapie turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zdj. ZSzP3 Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Wiedzą o tym doskonale uczniowie z rybnickiego Ochojca! Czteroosobowa drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 im. Jana Pawła II w Rybniku, w składzie: Wojciech Tudzież, Oleksii Siminkovych, Alicja Bobula i Julia Trzop, zajęła drugie miejsce w wojewódzkim etapie turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

- Z wielką radością przyjąłem wiadomość o kolejnym sukcesie, jaki odnieśli uczniowie mojej szkoły. II miejsce w wojewódzkim etapie turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym to znaczący sukces. To osiągnięcie jest wynikiem ich ciężkiej pracy, przygotowania, zaangażowania oraz doskonałej współpracy zarówno z nauczycielami, jak i rodzicami.

Nasi uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także praktycznymi umiejętnościami, które są kluczowe dla bezpieczeństwa na drodze. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć i z dumą obserwujemy, jak rozwijają swoje kompetencje w tak ważnym obszarze - mówi Łukasz Widera, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 im. Jana Pawła II w Rybniku.

Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. Zdj. Szkoła Podstawowa w Kroczycach

Głównym celem konkursu jest podejmowanie działań mających na celu poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez popularyzowanie przepisów drogowych oraz promowanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Za jego organizację odpowiada m.in. Polski Związek Motorowy i Komenda Główna Policji.

Turniej odbył się w szkole podstawowej w Kroczycach. Wzięło w nim udział 61 uczniów, podzielonych na trzy grupy. Uczestnicy musieli zmierzyć się z testem dotyczącym wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz testem zawierającym zagadnienia związane ze skrzyżowaniami. Część praktyczna obejmowała jazdę rowerem po miasteczku ruchu drogowego, przejazd toru sprawnościowego oraz udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej.

W wydarzeniu wzięło udział 61 uczniów w różnych placówek. Zdj. ZSzP 3

Reprezentacja ZSzP3 od wielu lat osiąga znaczące wyniki w turnieju BRD. W tym roku, reprezentując miasto na etapie wojewódzkim, odniosła jednak największy sukces w swojej historii.

- Gratuluję wszystkim uczestnikom i serdecznie dziękuję nauczycielom oraz opiekunom za ich wsparcie i nieocenioną pracę. Szczególne podziękowania należą się pani Beacie Kras, nauczycielce wychowania fizycznego, która od wielu lat zajmuje się przygotowaniem uczniów do tego turnieju. Sukces ten motywuje nas do dalszej pracy nad podnoszeniem świadomości i umiejętności naszych uczniów w zakresie bezpieczeństwa drogowego.

Warto dodać, iż ma to również związek z sukcesami naszych uczniów w akcji "Rowerowy Maj" w naszym mieście. Kolejny już raz jesteśmy w gronie placówek, w której rower, hulajnoga, deskorolka są często wykorzystywane jako środek transportu. Ostatnie dwa lata byliśmy bezkonkurencyjni, zobaczymy, czy uda się również w tym roku - dodaje dyrektor ZSzP 3.

dziennikarz
Dominika R
do góry