Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Niewiadom/Wypadek w Niewiadomiu. Samochód uderzył w dom

Wypadek w Niewiadomiu. Samochód uderzył w dom

07.02.2023 Niewiadom

Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Racławickiej ze Sportową w Niewiadomiu. Kierowca forda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy fiata.

Kierowca forda nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy fiata. Zdj. Policja Rybnik

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 6 lutego około godziny 20.00 na skrzyżowaniu ulicy Racławickiej ze Sportową w Niewiadomiu.

- Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, jadący fordem 69-latek, wjeżdżając na skrzyżowanie od ulicy Racławskickiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 31-letniemu kierowcy fiata - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Wypadek w Niewiadomiu. Zdj. KMP Rybnik

W następstwie zdarzenia kierujący fordem siłą odrzutu uderzył w murek ogrodzeniowy posesji i elewację budynku. Z kolei kierujący fiatem uderzył w betonowy mostek.

Mężczyzna podróżował wraz z dwoma pasażerkami w wieku 30 i 61-lat, które z obrażeniami zostały zabrane do szpitala. Ranny został także 46-letni pasażer forda.

Samochód uderzył w dom, drugi pojazd w betonowy mostek. Zdj. policja Rybnik
Rybniccy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku.
- Po raz kolejny zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji - informuje rybnicka policja.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulicy Racławickiej ze Sportową. Zdj. policja Rybnik

 

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry