Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Niewiadom/Uczniowie z Rybnika odebrali świadectwa

Uczniowie z Rybnika odebrali świadectwa

23.06.2023 Niewiadom

Zapewne nie tylko uczniowie podstawówki w dzielnicy Niewiadom wybiegli dzisiaj ze szkoły krzycząc: Wakacje!!!

W SP nr 23 najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z paskiem w czasie uroczystego zakończenia roku na sali gimnastycznej. Zdj. Wacław Troszka

Tutejsza ponad stuletnia Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi nr 23 nosząca imię Górniczego Stanu to najmniejsza samodzielna podstawówka w całym Rybniku. W siedmiu klasach uczyło się tu w minionym już roku szkolnym tylko 163 uczniów. Ostatnie świadectwa odebrało tu dzisiaj 30 ósmoklasistów. W przyszłym roku klasy ósmej tu nie będzie, a szkolną starszyzną będą, i to przez dwa latam, tegoroczni szóstoklasiści. To oni byli pierwszymi uczniami szkoły, gdy po likwidacji gimnazjów przemianowano ją ponownie na podstawówkę. Z początkiem września naukę rozpoczną tu dwie klasy pierwsze; na dzisiaj wiadomo, że jedna będzie liczyć 13, a druga 14 uczniów.

W najmniejszej samodzielnej podstawówce uczyło się w zakończonym roku szkolnym 163 uczniów. Zdj. Wacław Troszka

 

- Jesteśmy małą szkołą, więc panuje u nas rodzinna atmosfera. Wszyscy nauczyciele czują, że są u siebie i wkładają w swoją pracę wiele serca - mówi dyrektorka szkoły Sylwia Benauer.

Nie jest jedyną dyrektorką, która musi sobie radzić z kłopotami kadrowymi. Trzy lata temu z pracy w zawodzie zrezygnowała polonistka. Dzisiaj w czasie uroczystego zakończenia roku szkolnego, żegnano wieloletnią matematyczkę, która również zdecydowała się na zmianę zawodu. Na szczęście udało się znaleźć nauczycielkę, która zajmie jej miejsce.

W czasie uroczystości na sali gimnastycznej dyrektorka szkoły i wychowawcy wręczyli świadectwa z paskiem i wyróżnienia uczniom z najlepszymi wynikami. Rodzicom zaangażowanym we wspieranie szkoły wręczono natomiast dyplomy Przyjaciela Szkoły.

Biegiem na wakacje... Zdj. Wacław Troszka

We wszystkich szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto Rybnik w zakończonym właśnie roku szkolnym uczyło się 10.429 uczniów. Podstawówki te opuściło 1.945 ósmoklasistów. Od września w rybnickich podstawówkach będzie ich tylko 600.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry