Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Niewiadom/Napadł na pocztę w Niewiadomiu. 25-latek aresztowany

Napadł na pocztę w Niewiadomiu. 25-latek aresztowany

30.01.2023 Niewiadom

Rybnicki sąd tymczasowo aresztował 25-latka podejrzanego o rozbój z użyciem noża. Zamaskowany mężczyzna napadł na placówkę pocztową w Niewiadomiu i sterroryzował pracownicę, grożąc jej nożem. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

 Na wniosek śleczych i prokuratora 25-latek został aresztowany tymczasowo. Zdj. KMP Rybnik
We wtorek 24 stycznia około godziny 15.20 do placówki pocztowej przy ulicy Mościckiego w Rybniku wtargnął zamaskowany mężczyzna, który nożem sterroryzował pracownicę i zażądał wydania pieniędzy.

Agresor popychał i odepchnął kobietę, a kiedy 40-latka upadła na podłogę, skradł 350 złotych i uciekł - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

O zdarzeniu natychmiast poinformowano komendę policji, dzięki czemu na miejsce szybko przybyły patrole. Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania napastnika. W wyniku szeregu czynności, śledczy wpadli na jego trop i następnego dnia zatrzymali podejrzewanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Kryminalni zatrzymali mężczyznę następnego dnia po napadzie. Zdj. policja Rybnik

Na wniosek śledczych i prokuratora, decyzją sądu 25-letni sprawca został aresztowany i najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry