Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Niewiadom/Cubing Mine Rybnik na kopalni Ignacy w Niewiadomiu

Cubing Mine Rybnik na kopalni Ignacy w Niewiadomiu

07.04.2024 Niewiadom

6 kwietnia w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Niewiadomiu zorganizowano Cubing Mine Rybnik 2024 - mistrzostwa w speedcubingu.

Cubing Mine Rybnik 2024 - mistrzostwa w speedcubingu. Zdj. Julia Osika

Speedcubing to dyscyplina polegająca na jak najszybszym ułożeniu kostki Rubika, nie tylko tej tradycyjnej - 3x3x3, składającej się z 26 sześcianów, ale jej innych wersji, 2x2x2 czy 7x7x7 i pozostałych logicznych łamigłówek z rubikowej rodziny, jak piramida i clock - układanka z zegarami. Oficjalnych konkurencji jest 17.

Igor Gładysz mistrz Polski z Golejowa. Zdj. Julia Osika

- Kostką kręciłem już wcześniej, ale dopiero na początku wakacji 2022 roku zająłem się tym na poważnie. Nudziło mi się, dlatego postanowiłem to opanować do perfekcji, chciałem być coraz szybszy - mówi nam Igor Gładysz, 14-latek z rybnickiego Golejowa.

Cubing Mine Rybnik 2024 to były jego dwudzieste któreś zawody. Igor jest mistrzem Polski w tej dyscyplinie. Nic dziwnego, że przed zawodami na Ignacym się nie stresował, a w układaniu kostki 2x2x2 nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce. Zaś w kostce 3x3x3 zajął drugie miejsce.

Julia Osika

Cubing Mine Rybnik 2024

50 zdjęć

6 kwietnia w Zabytkowej Kopalni Ignacy odbyły się mistrzostwa w speedcubingu, czyli w najszybszym układaniu kostki Rubika.

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Igor Gładysz lubi mieć wszystko poukładane
Igor Gładysz lubi mieć wszystko poukładane

Igor Gładysz lubi mieć wszystko poukładane

do góry