Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Niedobczyce/Ulica Górnośląska czeka na remont

Ulica Górnośląska czeka na remont

04.07.2024 Niedobczyce

Rybnik stara się o rządowe dofinansowanie do kompleksowego remontu nawierzchni ulicy Górnośląskiej w dzielnicy Niedobczyce. Mowa o odcinku od granicy miasta do mostu na rzece Nacynie (w rejonie skrzyżowania z ul. Józefa Rymera).

Ulica Górnośląska czeka na remont. Zdj. W. Zielińska

Możliwości uzyskania takiego dofinansowania daje Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, w ramach którego Wojewoda Śląski ogłosił nabór uzupełniający wniosków o dofinansowanie na rok 2024. Szacunkowa wartość rybnickiego projektu to ok. 2 mln zł. Decyzja o przyznaniu środków nastąpi najprawdopodobniej po wakacjach. Potem ogłoszony zostanie przetarg na wybór wykonawcy remontu.

- Szacujemy, że w zależności od terminu rozstrzygnięcia przetargu roboty remontowe będą mogły rozpocząć się wiosną 2025 roku - zapowiada rzeczniczka prasowa Agnieszka Skupień.

Póki co stan nawierzchni ulicy Górnośląskiej poprawiany jest przez pracowników Rybnickich Służb Komunalnych. W najbliższych dniach kontynuowany będzie remont nawierzchni emulsją i grysem - prace te mają pozwolić na zapewnienie bezpieczeństwa i względnego komfortu na odcinku ul. Górnośląskiej, do czasu uzyskania decyzji o ewentualnym uzyskaniu dofinansowania.

Ul. Górnośląska. Zdj. W. Zielińska

Co, jeśli zapadnie negatywna decyzja w sprawie dofinansowania? Wtedy Rybnickie Służby Komunalne w ramach bieżącej działalności rozpoczną wymianę nawierzchni, dzieląc prace na poszczególne odcinki.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry