Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Niedobczyce/Strefy kibica na Euro 2024 w Rybniku. W których lokalach (..)

Strefy kibica na Euro 2024 w Rybniku. W których lokalach zobaczymy mistrzostwa Europy w piłce nożnej?

12.06.2024 Sport

Już w najbliższy piątek, 14 czerwca, rusza długo wyczekiwane przez piłkarskich kibiców Euro 2024 w Niemczech. Gdzie na terenie Rybnika zorganizowane zostaną oficjalne strefy kibica na Euro 2024? W Rybniku lokali, które zamierzają zorganizować - legalne - wspólne ogladanie meczów mistrzostw Europy, nie ma zbyt wiele...

14 czerwca rusza Euro 2024. Gdzie zobaczyć mecze Polaków na dużym, ekranie? Zdj. WaT

W piątek, 14 czerwca, rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Niemczech. Polska swe mecze przeciwko Holandii, Austrii i Francji rozegra odpowiednio: 16, 21 i 25 czerwca.

Niektórzy już dawno zarezerwowali sobie hotele w kraju nad Renem, aby móc kibicować polskim Orłom bezpośrednio z niemieckich stadionów w Hamburgu, Berlinie i Dortmundzie. Inni będą wspierać drużynę narodową sprzed ekranów domowych telewizorów. Są jednak kibice decydujący się na opcję pośrednią - zabawy poza domem w zdecydowanie mniejszych od stadionu, ale wciąż mogących pomieścić spore grono fanów piłki nożnej, strefach kibica, gdzie często atmosfera wspólnego kibicowania jest wyjątkowa.

Gdzie zatem na terenie Rybnika będą one zorganizowane w czasie Euro 2024?

Na terenie całego województwa śląskiego oficjalnych stref kibica będzie aż pięćdziesiąt pięć, jednak w samym Rybniku... tylko dwie.

Wspólne kibicowanie w pocysterskim dworku

Pierwsza znajdzie się na terenie kompleksu hotelowego "Bel Mon Resort" przy ul Stalowej 1, w rybnickiej dzielnicy Stodoły.

- Wiele osób w Rybniku jeszcze o nas nie słyszało, liczymy, że dzięki strefie kibica otworzymy się na rybniczan, a rybniczanie na nas - mówi kierowniczka hotelu, Patrycja Bober.

- Przygotowujemy dla gości stoły, leżaki i telebimy, i liczne przekąski z grilla, wszystko po to, aby kibice czuli się jak najbardziej komfortowo oglądając mecz - dodaje.

W Bel Mon Resort w Stodołach zorganizuja oficjalna strefę kibica na Euro 2024. Zdj. Aleksander Król

Strefa kibica nad Zalewem Rybnickim

Druga strefa zaś zostanie zlokalizowana przy ul. Rudzkiej 390, na terenie pubu "Przynęta" nad Zalewem Rybnickim.

- W ramach licencji nabyliśmy prawa do nadawania wszystkich meczów rozgrywanych w ramach Euro, nie tylko reprezentacji Polski - mówi  Mateusz Zyk, właściciel lokalu, przyznając, że wiąże ze strefą kibica duże nadzieje. Takie wydarzenia zawsze przyciągają wielu klientów i zwiększają ruch w lokalu - dodaje.

Jedna ze stref kibica zorganizowana zostanie w lokalu nad Zalewem Rybnickim. Zdj. AK

Oficjalna licencja na strefę kibica kosztuje

Dlaczego stref kibica w Rybniku jest tak mało? Możliwym wytłumaczeniem tego stanu rzeczy z pewnością jest cały szereg wyzwań formalnych, które trzeba spełnić, aby taką strefę móc zorganizować, a także wiążące się z nimi koszty.

Wspólne kibicowanie Biało-Czerwonym to zawsze wielkie emocje. Zdjęcie archiwalne z 2018 roku w strefie w kampusie. Zdj. WaT

Aby uzyskać zgodę na organizację strefy, do podmiotu posiadającego licencję na nadawanie audycji meczowej, a w tym przypadku jest to Telewizja Polska, złożyć trzeba odpowiedni wniosek, zawierający m.in. dowód rejestracji działalności gospodarczej lokalu, potwierdzenie opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego i oświadczenie o zamiarze transmitowania konkretnego wydarzenia sportowego.

Wykupić trzeba także tzw. pakiet podstawowy, dający możliwość korzystania z sygnału telewizyjnego kanałów TVP w lokalu, w wysokości 2000 zł netto. W przypadku chęci skorzystania z lepszej jakości sygnału satelitarnego, wykupić należy pakiety rozszerzone lub premium, o wartości odpowiednio 3000 zł i 5000 zł. Kwoty te sumują się z opłatą, jaką należy uiścić za pakiet podstawowy.

Auror Dawid Domin

Zobacz także

Bartosz Slisz - kadrowicz z rybnickich familoków
Bartosz Slisz - kadrowicz z rybnickich familoków

Bartosz Slisz - kadrowicz z rybnickich familoków

do góry