Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Niedobczyce/Rybniczanie wyklikali sobie przejście dla pieszych! (..)

Rybniczanie wyklikali sobie przejście dla pieszych! Jesteście najlepsi!

29.03.2023 Niedobczyce

Jesteście najlepsi! Dzięki Wam przejście dla pieszych przy ul. Górnośląskiej w dzielnicy Niedobczyce będzie bezpieczniejsze! Inteligentne przejście wygrali mieszkańcy w internetowym głosowaniu, które promowała także redakcja portalu rybnicka.eu. Dziękujemy!

Rybniczanie wyklikali sobie przejście dla pieszych. zdj. ilustracyjne pixabay

Trwające od 1 do 28 marca głosowanie mocno zmobilizowało rybniczan - nie tylko z dzielnicy Niedobczyce, ale z całego Rybnika, a nawet spoza jego granic! Z jednego numeru telefonu można było  głosować tylko raz, więc mieszkańcy uruchomili wszystkie kontakty i znajomości, zachęcając do głosowania na rybnickie przejście. Nasza redakcja też promowała tę akcję. 

Pisaliśmy wcześniej: Inteligentne przejście w Rybniku? Klikajmy i wygrajmy!

Wygraliśmy! Rybniczanie wyklikali inteligentne przejście

Zaangażowanie i mobilizacja przyniosły owoce - „wyklikaliśmy” sobie 18740 punktów - o 5280 punktów więcej niż plasujący się za nami Bytom i o 8530 punktów więcej niż trzecie w wyścigu Kielce!

- Wszystkim głosującym serdecznie dziękujemy za rybnicki pokaz siły, jedności i zaangażowania. Dobra robota! - dziękuje Urząd Miasta Rybnika, który mocno promował akcję.

Dzięki wygranej w organizowanym przez Orange Polska konkursie „Inteligentne Przejście”, w Rybniku zostanie zmodernizowane przejście przy ulicy Górnośląskiej ( skrzyżowanie z ul. Generała Władysława Andersa). Powstanie tam aktywne przejście „smart”, które dzięki zastosowanym rozwiązaniom będzie bezpieczniejsze. Czujniki ruchu z daleka wykryją pieszych, aktywując świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Dzięki przejściu smart wszyscy będą bezpieczniejsi na drodze.

Jak działa inteligentne przejście?

  • Czujniki ruchu wykrywają pieszego już z odległości kilkunastu metrów i natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą.
  • Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców.
  • Z kolei sygnały dźwiękowe ostrzegają mniej uważnych pieszych, że zbliżają się do pasów.

Więcej o inteligentnym przejściu i wyniki głosowania TUTAJ

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Inteligentne przejście w Rybniku? Klikajmy i wygrajmy!
Inteligentne przejście w Rybniku? Klikajmy i wygrajmy!

Inteligentne przejście w Rybniku? Klikajmy i wygrajmy!

do góry