Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Niedobczyce/Piłkarze zagrają w barażu o utrzymanie w IV lidze

Piłkarze zagrają w barażu o utrzymanie w IV lidze

11.06.2024 Sport

Piłkarze ROW-u 1964 Rybnik rozegrali w sobotę mecz ostatniej, 30. kolejki sezonu 2023/24, ale w związku z reorganizacją IV ligi, czeka ich jeszcze barażowy dwumecz o utrzymanie.

Do piłkarzy ROW-u 1964 uśmiechnęło się sportowe szczęście, dzięki korzystnym wynikom innych meczów mają jeszcze szanse utrzymać się w IV lidze, ale by tak się stało muszą wygrać barażowy dwumecz z MKS-em Myszków Zdj. Wacław Troszka (archiwum)

W minioną sobotę w ostatnim, 30. meczu sezonu 2023/24 IV-ligowi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przegrali na wyjeździe z wyżej notowanym Decorem Bełk 1:3. Na szczęście bardziej korzystne dla rybnickiej drużyny były wyniki meczów innych zespołów i z dorobkiem 41 pkt ROW 1964 zakończył sezon na 10. miejscu. W związku z zaplanowaną reorganizacją IV ligi nasi piłkarze, by się w niej utrzymać, będą musieli wygrać barażowy dwumecz z drużyną MKS-u Myszków, która w drugiej IV-ligowej grupie śląskiej zajęła również 10. mejsce.
Pierwszy mecz o utrzymanie odbędzie się w Myszkowie w najbliższą sobotę 15 czerwca o godz. 11, a mecz rewanżowy na stadionie przy ul. Gliwickiej we wtorek 18 czerwca o godz. 17.30.

- Przed nami ostatnie dwa najważniejsze mecze sezonu. Wszystko, co wydarzyło się do tej por nie ma już znaczenia. Zrobimy wszystko by wygrać ten dwumecz i utrzymać drużynę i ten klub w IV lidze - zapewnia kapitan drużyny Jan Janik.

 

W 30 meczach zakończonego już prawie że sezonu drużyna ROW-u 1964 Rybnik prowadzona przez Dawida Jóźwiaka, wygrała 12 meczów, 13 przegrała, a 5 zremisowała. Barażowy rywal z Myszkowa w 30 meczach zdobył 39 pkt, ale brak, kryteriów, według których można by porównać siłę drużyn, z którymi te dwa zespoły rywalizowały w swoich grupach IV ligi. Na razie wszystko wskazuje na to, że Zielono-Czarni przystąpią do barażu w optymalnym składzie, bo wszyscy piłkarze są zdrowi i w pełni sił, a licznik żółtych kartek zgodnie z regulaminem został wyzerowany.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry