Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Niedobczyce/Inteligentne przejście w Rybniku? Klikajmy i wygrajmy!

Inteligentne przejście w Rybniku? Klikajmy i wygrajmy!

05.03.2023 Niedobczyce

Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Górnośląskiej i Andersa w rybnickiej dzielnicy Niedobczyce ma szansę stać się bardziej bezpieczne. Czy tak się stanie zależy od mieszkańców. Zdecydują głosy internautów. Rybnik bierze udział w konkursie „Inteligentne Przejście” organizowanym przez Orange Polska.

Przejście na skrzyżowaniu ulic Górnośląskiej i Andersa może być o wiele bezpieczniejsze. Wszystko zależy od mieszkańców. Zdj. google maps

O tym, czy w Niedobczycach pojawi się "Inteligentne przejście" zadecydują mieszkańcy, głosując za pośrednictwem strony internetowej. W trzech zwycięskich miastach Orange przekształci po jednym niebezpiecznym przejściu dla pieszych w dużo bezpieczniejsze, aktywne przejście „smart”. Głosowanie online trwa do 28 marca.

W Rybniku, jeśli wygramy, zmodernizowane zostanie przejście przy ulicy Górnośląskiej ( skrzyżowanie z ul. Generała Władysława Andersa).

Jak głosować na "Inteligentne przejście" w Rybniku?

Głosować na Rybnik mogą wszyscy bez względu na to, gdzie mieszkają. Każdy głos się liczy. Wystarczy wejść na stronę konkursu inteligentneprzejscie.pl  i postąpić zgodnie z instrukcją:

  • Wejdź na stronę www.inteligentneprzejscie.pl i z listy miast wybierz RYBNIK
  • Przejedź do formularza głosowania
  • Oddaj głos zgodnie z instrukcją (z jednego numeru telefonu można oddać tylko jedne głos)
  • Głosowanie online trwa do 28 marca.

Duże i małe miasta mają równe szanse na wygraną, bo organizatorzy przypisują głosom na każde miasto odpowiednią wagę, proporcjonalne do liczby jego mieszkańców.

Jak działa inteligentne przejście? 

  • Czujniki ruchu wykrywają pieszego już z odległości kilkunastu metrów i natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą.
  • Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców.
  • Z kolei sygnały dźwiękowe ostrzegają mniej uważnych pieszych, że zbliżają się do pasów.

Głosowanie potrwa do 28 marca i odbywa się na stronie internetowej konkursu inteligentneprzejscie.pl. Tam znajdują się również aktualizowane na bieżąco wyniki głosowania.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry