Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Niedobczyce/Inteligentne przejście w Rybniku? Klikajmy i wygrajmy!

Inteligentne przejście w Rybniku? Klikajmy i wygrajmy!

05.03.2023 Niedobczyce

Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Górnośląskiej i Andersa w rybnickiej dzielnicy Niedobczyce ma szansę stać się bardziej bezpieczne. Czy tak się stanie zależy od mieszkańców. Zdecydują głosy internautów. Rybnik bierze udział w konkursie „Inteligentne Przejście” organizowanym przez Orange Polska.

Przejście na skrzyżowaniu ulic Górnośląskiej i Andersa może być o wiele bezpieczniejsze. Wszystko zależy od mieszkańców. Zdj. google maps

O tym, czy w Niedobczycach pojawi się "Inteligentne przejście" zadecydują mieszkańcy, głosując za pośrednictwem strony internetowej. W trzech zwycięskich miastach Orange przekształci po jednym niebezpiecznym przejściu dla pieszych w dużo bezpieczniejsze, aktywne przejście „smart”. Głosowanie online trwa do 28 marca.

W Rybniku, jeśli wygramy, zmodernizowane zostanie przejście przy ulicy Górnośląskiej ( skrzyżowanie z ul. Generała Władysława Andersa).

Jak głosować na "Inteligentne przejście" w Rybniku?

Głosować na Rybnik mogą wszyscy bez względu na to, gdzie mieszkają. Każdy głos się liczy. Wystarczy wejść na stronę konkursu inteligentneprzejscie.pl  i postąpić zgodnie z instrukcją:

  • Wejdź na stronę www.inteligentneprzejscie.pl i z listy miast wybierz RYBNIK
  • Przejedź do formularza głosowania
  • Oddaj głos zgodnie z instrukcją (z jednego numeru telefonu można oddać tylko jedne głos)
  • Głosowanie online trwa do 28 marca.

Duże i małe miasta mają równe szanse na wygraną, bo organizatorzy przypisują głosom na każde miasto odpowiednią wagę, proporcjonalne do liczby jego mieszkańców.

Jak działa inteligentne przejście? 

  • Czujniki ruchu wykrywają pieszego już z odległości kilkunastu metrów i natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą.
  • Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców.
  • Z kolei sygnały dźwiękowe ostrzegają mniej uważnych pieszych, że zbliżają się do pasów.

Głosowanie potrwa do 28 marca i odbywa się na stronie internetowej konkursu inteligentneprzejscie.pl. Tam znajdują się również aktualizowane na bieżąco wyniki głosowania.

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Rybniczanie wyklikali sobie przejście dla pieszych! Jesteście najlepsi!
Rybniczanie wyklikali sobie przejście dla pieszych! Jesteście najlepsi!

Rybniczanie wyklikali sobie przejście dla pieszych! Jesteście najlepsi!

do góry