Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Maroko-Nowiny/Na Kominka nie mają ciepłej wody. Dlaczego zakręcono gaz?

Na Kominka nie mają ciepłej wody. Dlaczego zakręcono gaz?

30.01.2023 Maroko-Nowiny

Od piątku 27 stycznia z kranów leci zimna woda. W całym pionie zakręcili gaz. Nie można się wykąpać ani zrobić herbaty - denerwują się mieszkańcy bloku przy ulicy Kominka 39 w Rybniku, prosząc redakcję rybnickiej.eu o interwencję.

W całym pionie w bliku przy ul. Kominka 39 w Rybniku zakręcono gaz. Zdj. AK

W piątek 27 stycznia w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Kominka 39 odezwały się czujniki czadu. Zaalarmowano służby. Do mieszkań zapukali strażacy, kominiarz i pracownik RSM.

- Sprawdzili wentylację, nawiewniki w oknach, piec i powiedzieli, że w naszym mieszkaniu wszystko mamy w porządku, a i tak ktoś na koniec przyszedł i zakręcił gaz. W całym pionie go nie ma - mówi nam jeden z mieszkańców.

W Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej przyznają, że zakręcili dla bezpieczeństwa.

- Przyczyną odcięcia dopływu gazu była obecność tlenku węgla, którą stwierdzili strażacy wezwani na miejsce - przyznaje nam Marek Newe, zastępca prezesa Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Dodaje, że wszystkie mieszkania w pionie mają niezrealizowane zalecenia po przeglądach kominiarskich lub nie mają aktualnego przeglądu piecyków gazowych.

- Wszystkie te niedociągnięcia leżą po stronie użytkowników mieszkań. Do czasu gdy zalecenia nie zostaną zrealizowane i nie zostaną dostarczone protokoły z przeglądów piecyków gazowych, tak długo nie będziemy mogli włączyć gazu - mówi Newe.

- Niestety w ostatnim czasie jest coraz więcej takich przypadków. Ale lepiej przez kilka dni nie mieć gazu, a być żywym i zdrowym - zauważa. (AK)

* Pola wymagane
do góry