Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Ligota-Ligocka Kuźnia/Rybniczanie o Szymborskiej w roku Szymborskiej

Rybniczanie o Szymborskiej w roku Szymborskiej

18.10.2023 Ligota-Ligocka Kuźnia

20 października w Klubie Kultury "Harcówka" w Ligocie-Ligockiej Kuźni rybniccy seniorzy i licealiści pokażą spektakl słowno-muzyczny pod hasłem „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy”, przygotowany z okazji roku Szymborskiej.

Materiały prasowe

W spektaklu słuchacze rybnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku recytować będą utwory Wisławy Szymborskiej, a z programem „Szymborska inaczej znana” wystąpią uczniowie I LO „Powstańców”, członkowie teatru Kwestia Gustu, pod kierunkiem Izabeli Karwot. Całość zakończy program „Szymborska w muzyce” w wykonaniu uczniów IV LO z Chwałowic i członków młodzieżowego zespołu pracującego w Domu Kultury w Chwałowicach pod kierunkiem Jarosława Hanika oraz uczniów przygotowanych przez Agnieszkę Janas z Zespołu Edukacyjno-Artystycznego „Przygoda”.
Kierownikiem artystycznym projektu jest Jadwiga Demczuk-Bronowska, a koncert w Harcówce (ul. Zakątek 19) poprowadzą Janina Freud i Edyta Korepta z UTW (szczegóły tutaj).

Początek koncertu o 11.00, wstęp jest wolny (dla zmotoryzowanych gości - parking na terenie Przedszkola Nr 4, nieopodal Harcówki).

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry