Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Ligota-Ligocka Kuźnia/Nauka na festynie w Ligocie-Ligockiej Kuźni

Nauka na festynie w Ligocie-Ligockiej Kuźni

29.05.2024 Ligota-Ligocka Kuźnia

„Mali ludzie - wielcy odkrywcy” - to tytuł festynu zorganizowanego na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Ligocie-Ligockiej Kuźni. Organizatorzy połączyli tradycyjną piknikową zabawę z festiwalem nauki.

Nauka, występy i żużlowcy na festynie w Ligocie-Ligockiej Kuźni. Zdj. Arch. SP nr 4

Uczniowie przygotowywali się do tej imprezy od dawna - uczestniczyli w projektach edukacyjnych, tworzyli modele komórek i atomów, budowali makiety elektrowni i inteligentnych domów. Podczas festynu każda z klas otrzymała w nagrodę grę dydaktyczną, a uczestnicy mieli też okazję wziąć udział w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli, m.in. w grach matematycznych, doświadczeniach fizycznych i chemicznych czy programowaniu genibotów. Nagrody, jakie wręczono uczniom i uczestnikom festynu, zostały zakupione dzięki firmie Ecol, a zaproszenie do udziału w festynie przyjęły też: Innpro Row Rybnik, Aeroklub w Gotartowicach, Kia Auto Junior oraz klub karate Kyokushin.

Pokaz sztuk walki. Zdj. Arch. SP nr 4

Była okazja m.in.. do poznania dorobku emerytowanego pilota LOT-u Wiesława Dziuby i spotkania z rybnickimi żużlowcami: Patrickiem Hansenem, Nikodemem Leśnikiem i Piotrkiem Romańskim. Uczestnicy festyny byli pod wrażeniem pokazu sztuk walki klubu Kyokushin i talentu występujących uczniów, a miłośnicy sportu mieli okazję rozegrać mecz koszykówki.

Była okazja do spotkania z rybnickimi żużlowcami: doświadczonym Patrickiem Hansenem i młodymi Nikodemem Leśnikiem i Piotrkiem Romańskim. Zdj. Arch. SP nr 4

- Wielkie podziękowania należą się rodzicom naszych uczniów, którzy zorganizowali wiele różnorodnych stanowisk, m.in. z rękodziełem, fotobudką, malowaniem twarzy i zaplataniem warkoczyków. Mamy upiekły przepyszne ciasta, a ojcowie czuwali nad grillem. Wszyscy mogli się poczęstować grochówką ugotowaną przez szkolne kucharki, dzięki wsparciu firm: Potrawa, Owoce Świata i piekarni Dziwoki. Świetnie się bawiliśmy, choć pogoda była nieco kapryśna - podsumowuje festynową zabawę społeczność SP nr 4.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry