Rybnickie bajtle na lufcie
W sobotę, 23 maja na terenie boiska MOSiR-u w Kamieniu odbędzie się piknik rodzinny „Rybnickie Bajtle na świżym luftcie”, adresowany do wszystkich mieszkańców Rybnika. Jego głównym celem jest promocja idei rodzicielstwa zastępczego oraz przybliżenie działalności Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Rybniku.
Organizatorzy chcą nie tylko stworzyć przestrzeń do wspólnego rodzinnego spędzenia czasu, ale także przybliżyć ideę rodzicielstwa zastępczego i pokazać, że każdy może odegrać ważną rolę w życiu dziecka potrzebującego wsparcia.

Piknik rozpocznie się 15.00, a poprzedzi go msza polowa (o 13.00).
W programie:
- występy dzieci i młodzieży
- Wodzirej Wojciech
- Mikser – koncert rapera i influencera
- Potańcówka z DJ-em
W trakcie pikniku na uczestników czekać będą m.in. darmowe dmuchańce, animacje i gry sportowe, malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków, zajęcia z robotyki, piana party oraz przejazd motocyklistów.

Stanie też stoisko promocyjno-informacyjne Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat rodzicielstwa zastępczego, porozmawiać ze specjalistami oraz otrzymać materiały informacyjne.
- Piknik to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale także ważny głos w sprawie dzieci, które potrzebują troski, stabilności i bezpiecznego domu. Przyjdź i sprawdź, może to właśnie Ty możesz dać dziecku bezpieczną przestrzeń do życia. Bo każde dziecko potrzebuje korzeni i skrzydeł - zachęcają pomysłodawcy pikniku.
Organizatorami wydarzenia są: Ośrodek Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Rybniku oraz Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Serduchowo”. Piknik realizowany jest w ramach projektu „Rybnicka Synergia – wsparcie systemu pieczy zastępczej”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika.

Zobacz także
Lawendowa promocja rodzicielstwa zastępczego w Rybniku