Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Kamień/Operacja "Kamień Reaktywacja". Co powstaje na ośrodku w (..)

Operacja "Kamień Reaktywacja". Co powstaje na ośrodku w Kamieniu?

20.10.2023 Kamień

Na terenie ośrodka rekreacyjnego w Rybniku-Kamieniu trwa operacja "Kamień Reaktywacja", która ma związek z realizacją projektu budżetu obywatelskiego  oraz uruchomieniem kamperowiska. Co tam się dzieje?

Na terenie ośrodka powstają m.in. "trampoliny". Zdj. W.Zielińska

Projekt Kamień-Reaktywacja to zwycięski projekt ogólnomiejski 10. edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika. Do realizacji wybrany został głosami 3563 rybniczan. 

Całość zadania została podzielona na cztery zakresy: 

  • stworzenie dokumentacji,
  • budowa boisk do siatkówki plażowej z wymaganą infrastrukturą,
  • budowa toru OCR i placu zabaw,
  • budowa tężni, małej architektury, nasadzenia roślin.

W Kamieniu powstają boiska do siatkówki. Zdj. M.Koczy

- W tej chwili na ukończeniu jest budowa boisk do siatkówki plażowej. Tor OCR (tor przeszkód typu Ninja Warior) zostanie zainstalowany na przełomie października i listopada - obecnie jest on w produkcji. Sam montaż ma potrwać ok. tygodnia. W najbliższych dniach powinna się też rozpocząć budowa tężni solankowej - informuje Agnieszka Skupień, rzecznik Urzędu Miasta Rybnika.

Założeniem projektu Kamień-Reaktywacja jest kontynuacja modernizacji i rewitalizacji ośrodka rekreacyjnego w dzielnicy Kamień, zapoczątkowanej przez projekt pierwszego ogólnomiejskiego Budżetu Obywatelskiego czyli budowę „Pluskadełka”. 

Nowe urządzenia na ośrodku w Kamieniu. Zdj. W Zielińska

Poszerzenie sportowo-rekreacyjne oferty tego miejsca sprawi, że każdy - od malucha do seniora - znajdzie tu coś dla siebie. Lokalizacja ośrodka, z dala od zgiełku miasta, jego położenie wśród lasów, nad wodą, bliskość ścieżek spacerowych i rowerowych czynią to niezwykle atrakcyjnym i niepowtarzalnym.

Prace w formule projektuj-wybuduj wykonuje wybrana w przetargu firma TREX HAL sp. z o. o, za kwotę 3,99 mln zł. Planowany termin zakończenia prac to grudzień 2023.

Warto dodać, że został także rozstrzygnięty konkurs na prowadzenie w Kamieniu - w formie dzierżawy na czas oznaczony - pola kempingowego. Na okres zimowy kamperowisko zostało zabezpieczone i zamknięte, ponowne otwarcie nastąpi w kwietniu 2024. Dzierżawca do tego momentu będzie prowadził akcje promocyjne.

 
Opracowanie
rybnicka .eu
do góry