Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Gotartowice/Czytelnicze mistrzynie Polski z Gotartowic

Czytelnicze mistrzynie Polski z Gotartowic

24.05.2024 Gotartowice

Zuzanna Piechaczek, trzecioklasistka ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 20 im. Harcerzy Buchalików w Gotartowicach została mistrzynią, a jej starsza koleżanka Julianna Pełka - pierwszą wicemistrzynią Polski w finale Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielkiej Ligi Czytelników”.

Mistrzyni Zuzanna Piechaczek z klasy 3a. Zdj. Arch. SP nr 20

Konkurs odbywa się od 7 lat, a w tym roku wzięło w nim udział 14.643 uczestników. Finaliści wykazali się wiedzą na temat książek pt. „Gaja z Gajówki. Chatka w sercu lasu” (kategoria klasy 1-3) oraz „Zielone martensy” (klasy 7-8). 9 maja uczestnicy online rozwiązywali testy finałowe. Trzecioklasistka Zuzia Piechaczek w swojej kategorii wiekowej zdobyła 159 punktów na 170 możliwych. - Taki wynik to prawdziwa petarda - cieszy się Katarzyna Trzebunia, nauczyciel-bibliotekarz ze SP nr 20, która przygotowywała do konkursu Zuzię oraz ósmoklasistkę, Juliannę Pełkę, pierwszą wicemistrzynię w kategorii klasy 7-8.

Wicemistrzyni Julianna Pełka z klasy 8a. Zdj. Arch. SP

- Nasze dziewczyny, wspaniałe i wnikliwe czytelniczki, poradziły sobie z niezwykle szczegółowymi testami sprawdzającymi znajomość książek i osiągnęły wielki sukces! - podkreśla Katarzyna Trzebunia i dodaje: - Czytanie jest super!

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry