Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Chwałowice/W Chwałowicach wiedzą, że ekologia jest w modzie

W Chwałowicach wiedzą, że ekologia jest w modzie

13.06.2024 Chwałowice

Chwałowickie Przedszkole nr 14 im. Janusza Korczaka zorganizowało trzy wydarzenia, w tym VI edycję Powiatowej Ekologicznej Olimpiady pod hasłem „Ekologia jest w modzie”.

Jednym z zadań było przygotowanie ekoubrań. Zdj. P nr 14

Celem olimpiady była integracja przedszkolaków oraz kształtowanie postaw proekologicznych i uwrażliwienie na dobro środowiska i przyrody. Do udziału w olimpiadzie zgłosiły się przedszkolaki nie tylko z Rybnika, ale i z całego powiatu rybnickiego. Oprócz ekologicznych pytań, działań praktycznych, jak segregowanie odpadów czy quizów i rozgrywek sprawnościowych, do których rekwizyty wykonano z metariałów recyklingowych, zadaniem każdej placówki było przygotowanie ekoubrań.

Przedszkolaki w ekoakcji... Zdj. P nr 14

Stroje były niecodzienne, bo wykonane z plastikowych butelek, kartonów, gazet czy rolek po papierze toaletowym. Wydarzenie odbyło się na sali gimnastycznej zaprzyjaźnionego z P nr 14, IV Liceum Ogólnokształcącego „Kopernika”. Wszystkie placówki otrzymały sadzonki roślin, które mogą zasadzić w swoich przedszkolnych ogrodach (ufundowane przez Nadleśnictwo Rybnik oraz Kwiaciarnię Szkółkę Krzewów Barbary Kuli), a przedsięwzięcie wsparli też inni (LEON, Związki Zawodowe „Kadra” KWK Chwałowice, F.H.U "Vita" Krzysztof Ziaja, Dźwiękoszczelni, "Owoce Świata" Marcin Jaroszek, Nord).

Chwałowickie przedszkole zorganizowało też dwie inne imprezy, tym razem na scenie Domu Kultury w Chwałowicach - Powiatowy Przegląd Taneczny „Roztańczone Nutki” oraz Przegląd Piosenki Anglojęzycznej „Kids Can Sing”.

Powiatowy Przegląd Taneczny „Roztańczone Nutki”. Zdj. P nr 14

W tym pierwszym, specjalną statuetkę wytańczyło sobie Przedszkole nr 11 z Rybnika, w drugim - reprezentanci rybnickich przedszkoli popisywali się talentami wokalnymi i znajomością języka angielskiego.

Trzy razy Przedszkole nr 14

9 zdjęć

Chwałowickie Przedszkole nr 14 im. Janusza Korczaka zorganizowało VI edycję Powiatowej Ekologicznej Olimpiady pod hasłem „Ekologia jest w modzie” oraz dwa przeglądy: „Roztańczone Nutki” i piosenki anglojęzycznej „Kids Can Sing”.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry