Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Chwałęcice/Ostatnie pożegnanie Krystyny Wałach

Ostatnie pożegnanie Krystyny Wałach

05.04.2023 Chwałęcice

Najbliżsi, krewni, przyjaciele, sąsiedzi i znajomi, ale też prezydent Rybnika Piotr Kuczera i jego zastępcy, przewodniczący rady miasta Wojciech Kiljańczyk i radni miejscy oraz dzielnicowi, a także przedstawiciele wielu organizacji społecznych i stowarzyszeń działających w naszym mieście, pożegnali dzisiaj śp. Krystynę Wałach, radną Rady Miasta Rybnika, która zmarła 2 kwietnia w wieku 61 lat.

Pogrzeb śp. Krystyny Wałach odbył się w kościele parafialnym w Chwałecicach
Msza pogrzebowa odbyła się dzisiaj przed południem w kościele św. Jana Nepomucena w jej dzielnicy - Chwałęcicach, które były jej tak bliskie i którym była tak bardzo oddana.

- Szukała Boga w drugim człowieku i w tym była wzorem do naśladowania. Krystyna zawsze bezinteresownie starała się pomagać innym. Rodzina i przyjaciele to były najważniejsze wartości w Jej życiu. Nawet w najtrudniejszych sytuacjach służyła pomocą, wspierała dobrym słowem - mówił w czasie kazania ks. Grzegorz Jagieł, proboszcz chwałęcickiej parafii.

Śp. Krystyna Wałach radną miejską została po wyborach samorządowych, które odbyły się w połowie listopada 2014 roku, a w których startowała już jako doświadczona przewodnicząca zarządu swojej dzielnicy. W czasie kolejnych wyborów, jesienią roku 2018 rybniczanie wybrali ją na drugą kadencję. Na forum rady miasta dała się poznać jako osoba pogodna, spokojna i łagodna, ale też rzetelna, konkretna, wytrwała i konsekwentna w swoich poczynaniach, a przy tym otwarta na rozwiązania kompromisowe.

Śp. Krystyna Wałach, przegrała walkę z chorobą. Miała 61 lat. Zdj. Wacław Troszka

W radzie była przewodniczącą branżowej Komisji zdrowia i pomocy społecznej, ale brała też udział w pracach trzech innych komisji branżowych.

- Była bardzo oddana sprawom miasta. Szczególnie wrażliwa była na kwestie społeczne, a jej oczkiem w głowie były sprawy i zagadnienia związane z Komisją Zdrowia i Pomocy Społecznej. Martwił ją los rybnickiego szpitala, sprawy osób bezdomnych czy matek samotnie wychowujących dzieci. Krysia była chodzącym dobrem. Była też dobrą koleżanką, uśmiechniętą, pełną optymizmu. Taką ją zapamiętam - powiedział nam Wojciech Kiljańczyk, przewodniczący Rady Miasta Rybnika.

Na miejsce wiecznego spoczynku śp. Krystynę Wałach odprowadzili dziś jej najbliżsi, krewni i przyjaciele, ale też m.in. liczne grono rybnickich samorządowców. Zdj. Wacław troszka

 

Śp. Krystyna Wałach została pochowana na cmentarzu w Chwałęcicach.

Ostatnie pożegnanie Krystyny Wałach

16 zdjęć

Najbliżsi, krewni, przyjaciele, sąsiedzi i znajomi, ale też prezydent Rybnika Piotr Kuczera i jego zastępcy, przewodniczący rady miasta Wojciech Kiljańczyk i radni miejscy oraz dzielnicowi, a także przedstawiciele wielu organizacji społecznych i stowarzyszeń działających w naszym mieście, pożegnali 5 kwietnia śp. Krystynę Wałach, radną Rady Miasta Rybnika, która zmarła 2 kwietnia w wieku 61 lat.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry