16. msza na rybnickim morzu

26.06.2024 Chwałęcice

„Mówię ci: wstań!” to hasło tegorocznej 16. mszy na wodzie, jaka 30 czerwca w samo południe odbędzie się na wodach rybnickiego zalewu.

W ubiegłym roku mszy przewodniczył abp Adrian Galbas, a wspólnie z nim na pływającym ołtarzu nabożeństwo odprawili księża Grzegorz Jagieł i Andrzej Piszczek. Tradycyjnie już zaangażowali się harcerze z 6. drużyny żeglarskiej i żeglarz Tadeusz Szostok. Zdj. Arch. GR/ Sabina Horzela-Piskula

Ołtarz zbudowany na kadłubach dwóch łodzi klasy omega po raz trzeci z rzędu zacumowany zostanie przy niewielkim molo w sąsiedztwie terenów zielonych Fundacji Elektrowni Rybnik. W czasie mszy, której pomysłodawcą jest ks. Grzegorz Jagieł, proboszcz chwałęcickiej parafii i pasjonat żeglowania, wierni tradycyjnie będą się modlić m.in. za żyjących i zmarłych żeglarzy, wodniaków oraz instruktorów harcerstwa, żeglarstwa i ratownictwa, a także za wszystkich rozpoczynających wakacje.

Po raz kolejny msza odbędzie się w ostatnią niedzielę czerwca, po raz trzeci - w okolicach niewielkiego molo. Zdj. Arch. GR/(S)

Mszę organizują wspólnie: grupa zaangażowanych żeglarzy, harcerze z 6. drużyny żeglarskiej i dwie sąsiadujące z rybnickim morzem parafie: w Chwałęcicach i w Rybnickiej Kuźni, przy wsparciu Fundacji Elektrowni Rybnik.

(S) 

Zobacz także

Na rybnickim morzu z metropolitą
Na rybnickim morzu z metropolitą

Na rybnickim morzu z metropolitą

Msza na wodzie przy molo
Msza na wodzie przy molo

Msza na wodzie przy molo

do góry