Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Boguszowice Stare/Rybnik buduje 192 mieszkania. "Ceglana elewacja" na Hallera

Rybnik buduje 192 mieszkania. "Ceglana elewacja" na Hallera

06.10.2023 Miasto

Rybnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego buduje 192 mieszkania na wynajem w sercu Rybnika oraz w dzielnicach Radziejów i Boguszowice. Nowoczesny budynek przy Hallera w Śródmieściu będzie miał "ceglanną elewację", która będzie nawiązywać do sąsiednich obiektów. Nowi lokatorzy zaczną się tu wprowadzać w 2024 roku.

Budynek przy ulicy Hallera w Rybniku. Trwają prace przy elewacji. Zdj. A.Król

Mieszkania w Śródmieściu Rybnika

Inwestycja przy ulicy Hallera w centrum miasta to pierwsza, warta ponad 43 miliony złotych inicjatywa spółki miejskiej Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Twój Dom”. To dopasowana do kontekstu urbanistycznego nowoczesna przestrzeń z 80 mieszkaniami, 8 lokalami usługowymi oraz infrastrukturą towarzyszącą.

Elewacja imitująca cegłę będzie nawiązywała do ceglanych budynków znajdujących się w sąsiedztwie. Zdj. Aleksander Król

- W nowo budowanym budynku C wykonano już montaż stolarki zewnętrznej, a także montaż stolarki instalacji podtynkowych i podposadzkowych. Trwają roboty na elewacji, a także wewnątrz - roboty tynkarskie, układanie wylewek czy montaż zabudów z płyt gipsowo-kartonowych - informuje Olgierd Zaraś, Prezes Zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Twój Dom” Sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku.

Mieszkania w Boguszowicach

Budowa na Sztolniowej. Zdj. Adam Nosiadek

TBS na Sztolniowej w Boguszowicach to oferta dla tych, którzy chcą mieć blisko wszystko to, co ofertuje miasto: edukację, komunikację miejską i trochę zieleni na letnie spacery. Powstaje tam 80 mieszkań, które znajdą się w pięciu czterokondygnacyjnych podpiwniczonych budynkach. Dwa z nich będą wolnostojące, a trzy stworzą zabudowę szeregową. W każdym z budynków zaplanowano 16 mieszkań, które będą miały 1, 2, lub 3 pokoje i powierzchnię między 31 a 60 m2.

Mieszkania w Radziejowie

Budowa na Okulickiego. Zdj. Adam Nosiadek

Inwestycja TBS na Okulickiego to szansa na zamieszkanie w ciekawej i przyjaznej okolicy, to z pewnością propozycja dla osób szukających odskoczni od zgiełku miasta. Budują się tam cztery wielorodzinne budynki mieszkalne z płaskim dachem. Segmenty A i B zaplanowano w układzie szeregowym, segmenty C i D będą wolnostojące. Lokale będą 1-, 2- i 3-pokojowe, o powierzchni od 29 do 61 m2. Mieszkania będą miały balkony oraz komórki lokatorskie. W każdym budynku na parterze przeznaczono po jednym mieszkaniu dla osoby niepełnosprawnej bądź starszej (brak windy).

- Na Sztolniowej zakończono roboty związane ze stanem surowym budynków, wykonano pokrycia dachów, trwają roboty wykończeniowe zarówno wewnątrz budynków - montaż instalacji wewnętrznych i tynkowanie, a także na zewnątrz - roboty związane z wykonaniem elewacji budynków. Na Okulickiego trwa realizacja stanu surowego, rozpoczęły się już też roboty związane z wykonywaniem instalacji wewnętrznych w budynkach. W najbliższym czasie rozpocznie się montaż stolarki okiennej oraz roboty tynkarskie - wyjaśnia Olgierd Zaraś.

Zakończono nabór wniosków o zawarcie umowy najmu na ostatnie mieszkania przy ul. Hallera. Na Okulickiego wszystkie mieszkania są już zajęte. Można jeszcze starać się o mieszkanie na Sztolniowej - nabór wniosków do 6 października.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry