Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Boguszowice Stare/Dożynki z pasjonatami w Boguszowicach Starych

Dożynki z pasjonatami w Boguszowicach Starych

03.09.2023 Boguszowice Stare

Doroczne święto plonów obchodzono w niedzielę 3 września w dzielnicy Boguszowice Stare.

W niedzielne popołudnie przez Gotartowice i Boguszowice Stare przejechał tradycyjny dożynkowy korowód. Zdj. Wacław Troszka
Przed południem w tutejszym kościele parafialnym odbyła się dziękczynna msza dożynkowa. Bardziej rozrywkowa część dożynek odbyła się już po południu. Tradycyjny dożynkowy korowód przejechał po godz. 16 z sąsiednich Gotartowic do Ogrodu Farskiego w centrum Boguszowic Starych. Mieszkańcy mogli podziwiać cuda agrorolniczej techniki i ciekawe pomysły sąsiadów związanych ciągle jeszcze w różnym stopniu z rolnictwem.

Najbardziej

W Farskim Ogrodzie odbył się dożynkowy festyn z licznymi występami. Na scenie pojawiły się m.in. przedszkolaki z pobliskiego Przedszkola nr 18 i panie z Koła Gospodyń Wiejskich działającego w sąsiednich Gotartowicach. Koncertował też zespół wokalny Adagio oraz zespoły Sąstąd i Jedno.
Jako, że głównymi organizatorami dożynek była miejscowa parafia i aktywnie działające tu harcerskie stowarzyszenie Ślady, harcerze zadbali o kulinaria i słodkości, a także o atrakcje dla dzieci.

Tegoroczna dożynkowa korona dzieło Koła Gospodyń Wiejskich z Gotartowic

Do udziału w festynie zaproszono również różnego rodzaju pasjonatów, którzy z jednej strony prezentowali swoją działalność, a z drugiej oferowali swoje przeróżne wytwory m.in. rękodzielnicze. Pogoda dopisała, więc i atmosfera na festynie była bardzo pogodna.

Dożynki w Boguszowicach Starych

27 zdjęć

W niedzielę 3 września w dzielnicy Boguszowice Stare obchodzono doroczne święto plonów. Przed południem w tutejszym kościele parafialnym odbyła się dziękczynna msza dożynkowa. Tradycyjny dożynkowy korowód przejechał po godz. 16 z sąsiednich Gotartowic do Ogrodu Farskiego w centrum Boguszowic Starych. Mieszkańcy mogli podziwiać cuda agrorolniczej techniki i ciekawe pomysły sąsiadów związanych ciągle jeszcze w różnym stopniu z rolnictwem.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry