Australia w Boguszowicach Starych

13.02.2023 Boguszowice Stare

Plaża i grillowanie w środku zimy - takie rzeczy to tylko w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 36 w Boguszowicach Starych, gdzie w ramach innowacyjnego programu „New Horizons” nauczyciele języka angielskiego we współpracy z pracownikami biblioteki szkolnej zorganizowali pierwszy w historii Dzień Australijski.

Uczniowie SP nr 36 w Boguszowicach Starych ze Scottem Tattamem. Zdj. SP 36

Pomysłodawczynią była anglistka Marzena Kuś, a w jego realizację włączyły się też Patrycja Rusin, Ewa Kula-Fizia i Martyna Zimny. W ramach projektu w szkole świętowano już amerykańskie Święto Dziękczynienia, a w lutym przybliżono uczniom życie i kulturę Australii.

Pierwszy w historii Dzień Australijski. Zdj. SP nr 36

Gościem specjalnym był rodowity Australijczyk Scott Tattam, który podzielił się z uczniami ciekawostkami z życia mieszkańców. Nauczycielka geografii Małgorzata Chmielewska przygotowała prezentację na temat fauny i flory tego najmniejszego kontynentu, a Grażyna Budziarska pokazała zdjęcia i opowiedziała o swojej podróży po Australii. Z kolei uczniowie podzielili się ze swoimi rówieśnikami informacjami na temat święta Australia Day, a wszyscy mogli sprawdzić zdobytą wiedzę w konkursie.

Jedno z dań serwowanych tego dnia w szkole. Zdj. SP nr 36

Nie ma typowego Dnia Australii bez grillowania na plaży. Udało się to zrobić również w boguszowickiej szkole, gdzie powstała niewielka plaża z prawdziwym piaskiem. Oprócz kiełbasek uczniowie skosztowali też innych australijskich smakołyków, jak: beza pavlova, ciasteczka Tim tam, orzechy makadamia, deser Lamingtons, owsiane herbatniki Anzac biscuits, „bajkowy” chleb fairy bread oraz lemoniada imbirowa.

- Myślimy, że panująca podczas tego naszego święta atmosfera była równie przyjemna i ciepła jak ta na australijskiej plaży - podsumowuje społeczność szkoły.

Australia w SP nr 36 w Boguszowicach

16 zdjęć

Plaża, krokodyl i grillowanie w środku zimy - takie rzeczy to tylko w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 36 w Boguszowicach Starych. W ramach innowacyjnego programu „New Horizons” nauczyciele języka angielskiego we współpracy z pracownikami biblioteki szkolnej zorganizowali tam pierwszy w historii Dzień Australijski.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry