W rybnickiej czapce cieplej!

30.11.2023 Miasto

Od 30 listopada do 22 grudnia potrwa 22. Czapka św. Mikołaja - charytatywna akcja Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika. Dzień przed Wigilią paczki żywnościowo- prezentowe mają trafić do potrzebujących. 

Wolontariusze Czapki św. Mikołaja podobnie, jak przed rokiem będą również kwestować na Pniowcu w ramach akcji „Morsowanie z MRM Rybnika”. Zdj. Arch. GR/Sabina Horzela-Piskula

Tradycyjnie już w rybnickich przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych prowadzona będzie zbiórka artykułów spożywczych o długim terminie ważności, artykułów szkolnych, chemicznych, kosmetyków czy zabawek.

- Zgłosiły się 32 placówki, ale wsparcie akcji zadeklarowało też 17 firm z Rybnika i okolic - mówi Katarzyna Korba z Centrum Edukacji i Kultury Urzędu Miasta, która koordynuje akcję Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika.

W sumie weźmie w niej udział ok. 30 młodych wolontariuszy, którzy będą kwestować na rynku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego (w weekendy: 1-3.12, 8-10.12 i 15-17.12), oraz w Domu Kultury w Chwałowicach (3.12 o 16.00), na Pniowcu podczas „Morsowania z MRM Rybnika” (3 i 17.12 o 13.30) oraz na lodowisku MOSiR-u, w czasie akcji „Discolodowisko z MRM” (8 i 15.12 o 18.00).

„Czapkę” można również wesprzeć, dokonując przelewu na konto bankowe Fundacji Dobrostka, z którą współpracuje MRM Rybnika (zwracajmy uwagę na poprawny numer konta):

36 1870 1045 2078 1073 0632 0002

Dodatkowo 6 grudnia MRM Rybnika zorganizuje mikołajki w Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży, z prezentami dla najmłodszych.

Plakat z numerem konta, na które można wpłacać datki. Materiały prasowe MRM Rybnika

Pakowanie wszystkich darów, zebranych i kupionych z datków, odbędzie się jak zwykle w Zespole Szkół nr 3 na Nowinach.

- Ich rozwożenie zakończymy 23 grudnia, a pomoże nam w tym firma Przekludzki - mówi Katarzyna Korba.

Wielkie pakowanie. Zdj. Arch. GR

Paczki dotrą do najbardziej potrzebujących rybnickich rodzin i seniorów oraz osób, które spotykają się przy „Wspólnym Stole”, czyli kuchni społecznej dla ubogich i bezdomnych.

W czasie ubiegłorocznej Czapki św. Mikołaja młodzież zebrała ponad 25 tys. złotych i wspólnie z pracownikami Centrum Edukacji i Kultury przygotowała 200 paczek.

 

Dziennikarz
Sabina Horzela-Piskula

Zobacz także

Rybnicka czapka pełna po brzegi
Rybnicka czapka pełna po brzegi

Rybnicka czapka pełna po brzegi

do góry