Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Boguszowice Osiedle/W Boguszowicach zobaczymy filmy, które myślą o naszej (..)

W Boguszowicach zobaczymy filmy, które myślą o naszej planecie 

06.05.2024 Boguszowice Osiedle

Słowacka platforma edukacyjna Ekotopfilm przywiozła do Polski filmy z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ekotopfilm - Envirofilm z Bratysławy i Bańskiej Bystrzycy. Jednym z miast, do którego zawita jest Rybnik, a dokładnie Dom Kultury w Boguszowicach, gdzie 7 maja zaplanowano pokazy filmów dla dzieci i dorosłych o tematyce proekologicznej. 

W Boguszowicach zobaczymy filmy, które myślą o naszej planecie. Zdj. Materiały organizatora

Historie z różnych części świata mają zachęcać do ochrony naszej planety, dyskusji i poszukiwania rozwiązań. Wstęp na projekcję jest darmowy (nie ma też potrzeby rejestrowania się).

- Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby zaangażować się w kino, które dba o naszą planetę! - zachęcają organizatorzy.

Materiały prasowe.

 • 16.30 - 17.00 Prezentacja - Fast Fashion
 • 17.00 - 17.30 Blok filmów dla dzieci: „Plántula”, „Jezioro Kabula”, „Chodźmy razem latać”, „Co się stało w tropikach”, „Dinozaury - prawdziwa historia”, „Citsalp”, „Klimat - fakty”, „Ryś Lea”.
 • 17.30 - 18.20 „Dziki Wschód Polski” (Niemcy). Wschodnia Polska jest jednym z ostatnich dzikich regionów Europy. Żubry żyją w Puszczy Białowieskiej na granicy między Polską a Białorusią. Nizina Biebrzańska stanowi największy park narodowy w Polsce i jest niezwykle cenna dla bobra, wydry i licznych gatunków ptaków wodnych.
 • 18.25 - 18.30 „Brearth” (Hiszpania). Eksperymentalny film animowany stworzony przy użyciu wizualizacji generowanych przez sztuczną inteligencję, który zapiera dech w piersiach.
 • 18.30 - 19.30 „Życie na wyspie Moheli” (Słowacja). Dokumentalny film o ludziach i ich współistnieniu z naturą na wyspie Mohéli we wschodniej Afryce. 

Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji w ramach grantów wyszehradzkich Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie idei zrównoważonej współpracy regionalnej w Europie Środkowej.

Dokumentalny film o ludziach i ich współistnieniu z naturą na wyspie Mohéli we wschodniej Afryce. Zdj. Materiały organizatora

Ekotopfilm jest jedyną w swoim rodzaju platformą edukacyjną w krajach Grupy Wyszehradzkiej, poświęconą problematyce zrównoważonego rozwoju. Wywodzi się z najstarszego festiwalu filmów o tematyce proekologicznej na świecie, który powstał w 1973 roku.

 • Odwiedziło nas ponad milion widzów.
 • Współpracujemy ze światowymi organizacjami jak ONZ, UNESCO, UNEP, MAEA.
 • Stworzyliśmy ponad 5000 partnerstw w 58 krajach świata.
 • Realizujemy praktyczną edukację ekologiczną poprzez ciekawe filmy, prezentacje i warsztaty.
 • Kładziemy nacisk na edukację młodego pokolenia.
 • Stworzyliśmy unikalną platformę, która polega na współdziałaniu publicznego, prywatnego oraz trzeciego sektora.

 

 
Opracowanie
rybnicka .eu
do góry