Grecy w Rybniku
W Zespole Szkół nr 6 w Rybniku gościła grupa uczniów i nauczycieli z greckiej szkoły EEEEK Xanthi. Wizyta jest efektem realizacji projektu w ramach programu Erasmus+.

Na powitanie gospodarze zaprezentowali swoje talenty i szkołę, a kolejne dni upłynęły pod znakiem nauki bez granic. Goście z Grecji aktywnie uczestniczyli w lekcjach i warsztatach kreatywnych, poznając metody pracy, a jednocześnie dzieląc się własnymi pomysłami i doświadczeniami. Nie zabrakło także wspólnych wyjazdów i odkrywania lokalnej kultury. Podczas wizyty w Pszczynie uczestnicy mieli okazję podziwiać jej architekturę i poznać bogatą historię regionu, a podczas Dnia Ziemi – zaangażować się w konkursy, warsztaty ekologiczne i akademii, która przypomniała o odpowiedzialności za planetę.

Tygodniowy pobyt zakończył… międzynarodowy grill – było smacznie, muzycznie i tanecznie.
- Podczas oficjalnego pożegnania nasi goście otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Padło też wiele ciepłych słów o polskiej gościnności, a uczestnicy wyjechali pełni pozytywnych wrażeń, nowych doświadczeń oraz, co najważniejsze, nowych przyjaźni. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej wizyty. To dzięki wspólnej pracy mogliśmy stworzyć wydarzenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci i będzie inspiracją do kolejnych międzynarodowych działań – podsumowuje Barbara Bauerek-Matloch, koordynatorka Projektu Erasmus+.
Zobacz także
Rybnicki „Little Microphone 2026” przełamuje bariery