Festiwal Piosenki Polsko-Angielskiej „Little Microphone 2025 w Boguszowicach
W środę, 28 maja, w gościnnych progach Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach odbyła się druga edycja Festiwalu Piosenki Polsko-Angielskiej „Little Microphone 2025”. Organizowane przez społeczność Zespołu Szkół nr 6 wydarzenie zgromadziło młodych artystów z Żor, Raciborza i Rybnika, tworząc barwny przegląd muzycznych talentów.
„Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelka emocja” - Platon
28 maja w Domu Kultury Boguszowice odbył się Festiwal Piosenki Polsko-Angielskiej „Little Microphone 2025” – wyjątkowe wydarzenie dedykowane uzdolnionym wokalnie uczniom z niepełnosprawnościami, reprezentującym zaprzyjaźnione szkoły. Uczestnicy, których pasją jest śpiew, prezentowali swoje talenty na prawdziwej, muzycznej scenie.
W festiwalu wzięło udział 10 uczestników – uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach, Zespołu Szkół nr 9 im. dr M. Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju oraz gospodarza wydarzenia – Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku.
Na scenie nie zabrakło emocji, pasji i niezwykłej energii. Występy uczestników oceniane były przez profesjonalne jury pod przewodnictwem Rafała Karwota – z zespołu Tabu. Publiczność, równie jak jurorzy, z uwagą i entuzjazmem śledziła każdy występ.
A co wyśpiewali nasi bohaterowie? Wszyscy zasługują co najmniej na nagrodę Grammy!
W rzeczywistości:
- I miejsce zdobył duet Kamil Żurek & Jan Gajda,
- II miejsce – Filip Skóra, Miłosz Szymański
- III miejsce – Maja Majda
- Wyróżnienie otrzymała Olga Patryka.
Zdaniem przewodniczącego jury, pana Rafała Karwot, koncert prezentował bardzo wysoki poziom – niektóre wykonania miały wręcz profesjonalny charakter, przy jednoczesnym zachowaniu piękna naturalnego śpiewania.
Muzyka paletą barw
Imprezie dodatkowego smaczku dodały konkursowe prace naszych szkolnych artystów.
W konkursie " Muzyka paletą barw"
- I miejsce zajęła praca Małgorzaty Zimny
- II miejsce Martyny Zięby
- III miejsce Leny Migas
Festiwal uświetniły występy gości specjalnych – zespołów artystycznych: Grupy bębniarzy Tumbao, grupy „Raz, dwa, trzy – śpiewamy” oraz zespołu Dance Star, działających przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niepełnosprawnych i Słabowidzących w Raciborzu, Grupy Error oraz Dancing Queens, działających przy Zespole Edukacyjno-Artystycznym „Przygoda” w Rybniku, Zespołu do Zadań Specjalnych z Zespołu Szkół Specjalnych w Żorach, oraz Zespołu tanecznego przy Zespole Szkół nr 6 w Rybniku.
Festiwal przebiegał w duchu życzliwości i inspiracji. Dyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku serdecznie pogratulowała uczestnikom i złożyła podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego święta muzyki.
Oczywiście, wszystko to nie miałoby miejsca bez życzliwości i wszechstronnej współpracy z panem Cezarym Biesiadeckim, dyrektorem Domu Kultury w Boguszowicach oraz panią Alicją Szozda kierownikiem ds. organizacyjnych DK Boguszowice.
Autor Janusz Rzymanek
Zdjęcia Paweł Selański, Janusz Rzymanek
Little Microphone 2025
W środę, 28 maja, w gościnnych progach Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach odbyła się druga edycja Festiwalu Piosenki Polsko-Angielskiej „Little Microphone 2025”. Organizowane przez społeczność Zespołu Szkół nr 6 wydarzenie zgromadziło młodych artystów z Żor, Raciborza i Rybnika, tworząc barwny przegląd muzycznych talentów.