Zdrowie
Ekopiknik w nagrodę dla uczniów z Niewiadomia
8 Czerwca 2026Teren Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 im. Janusza Korczaka w Niewiadomiu zmienił się dziś w edukacyjną zieloną oazę. Dzieci posadziły drzewka owocowe, dowiedziały się dlaczego warto pić kranówkę i jak odpowiednio segregować odpady. Ekopiknik to efekt specjalnego wyróżnienia przyznanego niewiadomskiej placówce w rysunkowym konkursie ekologicznym „Mój ekoświat” zorganizowanym przez Centrum Zielonej Energii dla rybnickich
Rybniczanka w Sejmie o profilaktyce otyłości
2 Czerwca 2026W Sejmie odbyła się III Konferencja Dialogu Międzysektorowego Stop Otyłości – „Od deklaracji do czynów na rzecz profilaktyki otyłości i jej powikłań”, zorganizowana przez Partnerstwo Stop Otyłości. Uczestniczyli w niej lekarze, eksperci zdrowia publicznego, przedstawiciele administracji państwowej, organizacji społecznych i samorządów oraz młodzi aktywiści zaangażowani w działania na rzecz zdrowia.
Srebrna konferencja w Rybniku
1 Czerwca 2026Rybnicka filia Akademii Śląskiej organizuje jutro (2 czerwca) w Kampusie (ul. Rudzka 13C) I Interdyscyplinarną Konferencję Naukową „Srebrna gospodarka jako odpowiedź na zmiany demograficzne i starzenie się społeczeństwa”.
Rybniczanie przed ekranami, czyli rzecz o higienie cyfrowej
29 Maja 2026– Internet nie jest dobry ani zły. Atom nie jest dobry ani zły, elektryczność i czcionka Gutenberga nie była ani dobra, ani zła, a Sumerowie kiedy tysiące lat temu wynaleźli koło, na bank nie spodziewali się, że ich wynalazkiem w średniowieczu będziemy łamać ludzi. Więc... wszystko zależy od ciebie - użytkownika internetu – mówił dr Maciej Dębski z fundacji "Dbam o Mój Zasięg", do uczestników konferencji „Cztery
Ekologicznie i zdrowo w SP nr 9
26 Maja 2026Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 angażują się w różne inicjatywy, które rozwijają wiedzę i kształtują odpowiedzialne postawy wobec środowiska i własnego zdrowia.
Rybniczanie chodzą z kijkami
17 Maja 2026– Jak tylko nogi niosą, trzeba iść do przodu! Bez względu na wiek, nastrój i pogodę. Życie jest za krótkie, żeby siedzieć przed telewizorem – mówi Halina Walo, pasjonatka nordic walkingu, która do regularnej aktywności z kijami przekonała już sporą grupę Rybniczan. Pora na kolejnych!
Dwa kółka, 140. urodziny i promocja aktywności
13 Maja 2026Dla Sławomira Strzelczyka jazda na rowerze, to coś więcej niż pasja. – To jeden z moich fundamentów, drugim jest szpital. Na rowerze jeździłem od dziecka, ale w pewnym momencie go odstawiłem. Odnalazłem, a właściwie to on odnalazł mnie, kiedy zacząłem pracować jako kurier rowerowy – wspomina rowerzysta i asystent zdrowienia w Klinicznym Szpitalu Psychiatrycznym. Lecznica świętuje 140-lecie istnienia, a to zdaniem Strzelczyka
Zadbaj o zdrowie z Akademią Śląską. Dzień otwarty w rybnickim Kampusie
11 Maja 2026Już jutro, 12 maja, mieszkańcy Rybnika będą mieli okazję bezpłatnie zadbać o swoje zdrowie i urodę. Rybnicka filia Akademii Śląskiej organizuje w Kampusie Dzień Promocji Zdrowia połączony z Dniem Przyszłej Pielęgniarki. Spotkania zaplanowano w godzinach od 9.00 do 13.00.
Rybnicki przejazd rowerowy na jubileusz 140-lecia szpitala
8 Maja 2026Kliniczny Szpital Psychiatryczny SPZOZ w Rybniku wspólnie z Miastem Rybnik przygotowuje Jubileuszowy Przejazd Rowerowy, towarzyszący obchodom 140-lecia szpitala.
Galeria Rzeczna (z) Idolem?
7 Maja 2026Galeria Sztuki Rzeczna bierze udział w konkursie IDOL 2026, który wyróżnia osoby, instytucje, firmy i media, które swoją działalnością przyczyniają się do budowania świata bardziej dostępnego dla osób z niepełnosprawnościami, w szczególności niewidomych i słabowidzących. Konkurs organizuje Fundacja Szansa – Jesteśmy Razem.