Zadbaj o zdrowie z Akademią Śląską. Dzień otwarty w rybnickim Kampusie

11.05.2026 Zdrowie

Już jutro, 12 maja, mieszkańcy Rybnika będą mieli okazję bezpłatnie zadbać o swoje zdrowie i urodę. Rybnicka filia Akademii Śląskiej organizuje w Kampusie Dzień Promocji Zdrowia połączony z Dniem Przyszłej Pielęgniarki. Spotkania zaplanowano w godzinach od 9.00 do 13.00.

W planie jest wykład dr. Jarosława Świerkota na temat pierwszej pomocy (godz. 9.15), połączony z pokazem ratowania życia.

Od godziny 10.00 ruszy specjalna strefa, w której będzie można wykonać podstawowe badania, takie jak pomiar ciśnienia, czy sprawdzić skład ciała i skonsultować się z dietetykiem. Na miejscu będzie można też skorzystać z masażu relaksacyjnego oraz zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie i twarz. Dostępne będą również stoiska ze zdrową żywnością i ekologicznymi kosmetykami.

Uczniowie szkół średnich będą mogli wziąć udział w warsztatach w salach symulacji medycznej (godz. 10.00-13.00). To okazja, by zobaczyć, jak w praktyce wygląda zawód pielęgniarki i spróbować swoich sił m.in. przy pobieraniu krwi czy podłączaniu kroplówek.

Zdj. materiały prasowe

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Studenci i wykładowcy zapraszają zainteresowanych do siedziby uczelni, znajdującej się w budynku 13C na terenie Kampusu.

Opracowanie
rybnicka .eu