Strona główna/Aktualności/Zdrowie/Rybnicka porodówka prawie gotowa. Czas na wyposażenie (..)

Rybnicka porodówka prawie gotowa. Czas na wyposażenie oddziału

26.10.2023 Zdrowie

W rybnickim szpitalu zakończono prace budowlane na trakcie porodowym. Kolejny etap to wyposażenie oddziału.

Zakończyły się prace budowlane na trakcie porodowym. Zdj. WSSnr3 w Rybniku

- Posiadamy cztery sale porodowe, każda posiada osobny węzeł sanitarny oraz nowoczesną salę operacyjną - informuje Karolina Wałowska, rzecznik WSS nr 3 w Rybniku.

Na porodówce utworzono stanowiska resuscytacji noworodków, co pozwoli na szybką reakcję w sytuacjach kryzysowych. W ramach modernizacji wygospodarowano też pomieszczenie do „kangurowania dzieci”.

Trakt porodowy w rybnickim szpitalu po remoncie. Zdj. WSS nr 3 w Rybniku

Mimo inwestycji nie wstrzymano pracy porodówki.

- Pacjentki nie mają się o co martwić, porody cały czas się odbywają. Porodówka została tymczasowo przeniesiona na inne piętro szpitala, gdzie mamy pełną obstawę medyczną i infrastrukturalną - mówi Adam Czaplicki, zastępca dyrektora ds. technicznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku.

Przypomnijmy, w kwietniu w urzędzie miasta prezydent Rybnika Piotr Kuczera, wicemarszałek województwa śląskiego Anna Jedynak i dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku Orzepowicach dr Jarosław Madowicz podpisali umowę o przekazaniu szpitalowi dotacji z budżetu miasta w wysokości 10 mln. 650 tys. zł.

- Współpraca ze szpitalem układa się wzorowo, więc chcemy to dzieło doprowadzić do końca. To w końcu oddział i miejsce, w którym mają na świat przychodzić mali rybniczanie, więc mając przyzwolenie rady miasta z radością tę umowę podpiszę. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy będziemy mogli zaprezentować coś, co będzie dumą Rybnika - mówił wówczas prezydent Piotr Kuczera na chwilę przed podpisaniem umowy.

Warto dodać, że Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego wspomógł szpital w wyposażeniu oddziału o sprzęt medyczny.

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Nowoczesna porodówka powstaje w rybnickim szpitalu
Nowoczesna porodówka powstaje w rybnickim szpitalu

Nowoczesna porodówka powstaje w rybnickim szpitalu

do góry