Strona główna/Aktualności/Zdrowie/Porodówka w szpitalu w Rybniku wznawia działalność

Porodówka w szpitalu w Rybniku wznawia działalność

28.09.2022 Zdrowie

Dobra wiadomość dla rodziców i najmłodszych rybniczan. Po dwóch miesiącach przerwy, 1 października, wznawia działalność Oddział Neonatologiczny oraz porodówka w rybnickim szpitalu.

Od 1 października rusza porodówka w Rybniku. Zdj. Aleksander Król

- Bardzo mi zależy, aby porodówka funkcjonowała. Jestem po rozmowie z nowym dyrektorem szpitala. Czyni potężne starania, by lekarze wrócili na oddział i we wrześniu porodówka ruszyła - mówił pod koniec sierpnia w rozmowie z redaktorem Gazety Rybnickiej Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Dr nauk o zdrowiu Jarosławowi Madowiczowi, dyrektorowi WSS nr 3 w Rybniku udało się skompletować załogę Oddziału Neonatologicznego i porodówki. Dziś (28.09) dyrekcja szpitala poinformowała o uruchomieniu oddziału.

- Po raz kolejny z niekłamaną satysfakcją informujemy, iż SP ZOZ WSS nr 3 w Rybniku przywraca kolejny zakres działalności. Z dniem 1 października 2022r. po 2 miesiącach przerwy wznawia działalność Oddział Neonatologiczny oraz porodówka Szpitala - informuje Dyrekcja Szpitala.

 W przyszłym roku planowany jest remont porodówki. - Mam deklarację dyrektora, że podejmie się remontu w przyszłym roku. Jestem zdeterminowany, by ponownie wpisać kwotę dofinansowania dla szpitala na rok 2023. Budżet jest budżetem rocznym, stąd dyrektor zwraca nam teraz pieniądze, by otrzymać je w kwocie być może nawet wyższej niż 7 mln zł w przyszłym. To będzie decyzja rady miasta, ale z tego, co wiem, to radni też chcą udzielić wsparcia porodówce. Z punktu widzenia najmłodszych rybniczan i młodych rodziców to bardzo ważne, by poród odbywał się w Rybniku w sposób nowoczesny i bezpieczny i myślę, że ta operacja zakończy się pozytywnie w 2023 r. - mówił Piotr Kuczera pod koniec sierpnia w wywiadzie dla Gazety Rybnickiej.

AK

do góry