Strona główna/Aktualności/Zdrowie/Nowy dyrektor szpitala wojewódzkiego w Orzepowicach

Nowy dyrektor szpitala wojewódzkiego w Orzepowicach

04.07.2022 Zdrowie

Od początku lipca dyrektorem Wojewódzkiego Szpital Specjalistycznego nr 3 w Rybniku Orzepowicach jest dr nauk o zdrowiu Jarosław Madowicz (52 lata).

Jarosław Madowicz od 1 lipca jest dyrektorem szpitala wojewódzkiego w Orzepowicach. Zdj. materiały prasowe
Wygrał on drugi konkurs ogłoszony przez marszałka województwa na to stanowisko. W pierwszym, do którego zgłosiła się m.in. dotychczasowa szefowa szpitala Ewa Fica, dyrektora nie wyłoniono. Fica kierowała rybnickim szpitalem od połowy grudnia 2020 roku.
Jarosław Madowicz jest ratownikiem medycznym i prezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych, a także członkiem ministerialnego zespołu ds. reformy w ratownictwie medycznym. Jest wreszcie biegłym sądowym z zakresu ratownictwa medycznego i transportu sanitarnego. Nowy dyrektor jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, ale ukończył też liczne specjalistyczne studia podyplomowe. Do końca roku 2021 był dyrektorem ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach, a wcześniej był m.in. dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie, pełniącego funkcję centrum urazowego.
- Zaczynam swoją pracę w Rybniku i wierzę, że razem z całym zespołem szpitala uda nam się poprawić sytuację tej największej placówki szpitalnej w regionie rybnickim. Pierwsze dni na pewno poświęcę na rozmowy z pracownikami, bo to oni najlepiej wiedzą jakie obszary w WSS nr 3 wymagają poprawy. Wierzę w siłę zespołu tego szpitala - mówi nowy dyrektor placówki Jarosław Madowicz w wypowiedzi, którą przytacza strona internetowa rybnickiego szpitala. (WaT)

 

do góry