Strona główna/Aktualności/Zdrowie/Nowe gabinety lekarskie w Rybniku

Nowe gabinety lekarskie w Rybniku

26.12.2023 Zdrowie

- Podczas pracy z pacjentami, zarówno w szpitalu na oddziale oraz w poradni, zaobserwowałem jak ogromny wpływ na szybki powrót do zdrowia ma ścisła współpraca ortopedy z fizjoterapeutą prowadzącym usprawnianie - mówi lekarz ortopeda Paweł Kalamarz, który otworzył właśnie w Rybniku swój nowy gabinet PremiuMED przy ulicy ks. Jośki 42 na Nowinach.

Paweł Kalamarz, lekarz ortopeda z Rybnika. Zdj. A.Król

W Rybniku nie było dotąd ośrodka, w którym pacjenci znaleźliby w jednym miejscu zarówno ortopedę jak i rehabilitanta.

- Być może o jakimś nie wiem, ale gdy przeprowadziłem się z powrotem do Rybnika 2,5 roku temu, chciałem rozpocząć pracę w ośrodku gdzie byłaby możliwa bezpośrednia współpraca z fizjoterapeutami i nie znalazłem takiego miejsca - wspomina ortopeda Paweł Kalamarz.

- Postanowiłem otworzyć ośrodek, w którym będę miał możliwość stworzenia zespołu ortopedyczno-rehabilitacyjnego. Chciałem móc konsultować na bieżąco przychodzących do nas pacjentów i wspólnie z fizjoterapeutą układać najkorzystniejszy dla pacjenta plan leczenia - mówi właściciel PremiuMEDu.

- Niedawno udało mi się spełnić to marzenie i stworzyłem miejsce, w którym wraz z dwoma prężnie działającymi fizjoterapeutami, pomagam pacjentom powrócić do sprawności po różnych urazach czy operacjach. Bardzo cenię sobie możliwość współpracy z rehabilitantami i możliwość modyfikowania planu leczenia na bieżąco, bo to sprawia, że pacjent szybciej wraca do zdrowia - mówi.

Nowe gabinety w Rybniku

Dodaje, że na miejscu znajduje się w pełni wyposażona sala do ćwiczeń, która umożliwia dokładne i holistyczne zbadanie pacjenta oraz daje możliwość przeprowadzenia badania dynamicznego w tym analizy chodu i testów funkcjonalnych. Ponadto ośrodek dysponuje sprzętem, który pozwala na wykonanie diagnostyki narządu ruchu oraz na przeprowadzenie małoinwazyjnych zabiegów pod kontrolą USG.

- Wykonujemy tzw. obrazowanie przezskórne, a następnie, w znieczuleniu miejscowym, jesteśmy w stanie bardzo małymi narzędziami dostać się do uszkodzonych struktur i naprawić je bez żadnego cięcia. To znacznie skraca czas rekonwalescencji i ułatwia rehabilitację, gdyż takie małoinwazyjne zabiegi nie pozostawiają blizn, które same w sobie mogą powodować dyskomfort i dolegliwości bólowe - wyjaśnia ortopeda.

Ale to nie wszystko. W nowym ośrodku przy ulicy Jośki możliwa jest też diagnostyka nieprawidłowości narządu ruchu u dzieci i młodzieży. Lekarz rehabilitacji Anna Pilecka-Kalamarz, przyjmuje tu małych pacjentów z zaburzeniami napięcia mięśniowego, asymetrią, skoliozami, wadami stóp i opóźnieniem psycho-ruchowym.

- Prowadzimy również poradnię preluksacyjną, do której zapraszamy naszych najmłodszych pacjentów wraz z rodzicami. W przypadku dysplazji stawów biodrowych u niemowląt diagnostyka jest bardzo prosta i bezbolesna dla maluszka - polega ona na badaniu USG stawów biodrowych, a im szybciej wykryta wada tym krótsze jest leczenie i mniejsze szanse na długofalowe powikłania - tłumaczy ortopeda.

- Do współpracy zapraszamy też osoby, które zajmują się rehabilitacją dzieci, a także innych lekarzy zainteresowanych pracą w naszym ośrodku. Mamy jeszcze wolne gabinety oraz zaplecze sprzętowe i rejestrację, czyli wszystko to, co jest potrzebne do rozpoczęcia pracy od zaraz - mówi Paweł Kalamarz.

- Otwierając ten ośrodek chciałem, żeby pacjenci czuli się u nas dobrze zaopiekowani. Stworzyłem to miejsce, aby pacjenci mieli możliwość diagnostyki i leczenia w jednym miejscu. Do każdego podchodzę indywidualnie i staram się najlepiej jak potrafię pomagać ludziom, którzy się do mnie zgłaszają - mówi ortopeda.

Dodajmy, że od stycznia w nowym ośrodku na Nowinach przyjmować będzie też specjalista ginekologii i medycyny estetycznej.

Aktualności dotyczące zakresu usług można odnaleźć na stronie www.premiumed.pl

Redaktor Naczelny
Aleksander Król
do góry