Strona główna/Aktualności/Zdrowie/Mikołaj u małych pacjentów rybnickiego szpitala

Mikołaj u małych pacjentów rybnickiego szpitala

07.12.2023 Zdrowie

- Święta wyzwalają dobro - mówi lekarka Katarzyna Musioł, ordynatorka oddziału pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Orzepowicach. 6 grudnia małych pacjentów odwiedził Mikołaj, który nie wszedł przez komin, ale… zjechał do nich na linie, a mali pacjenci otrzymali misie uszyte przez seniorów i nazwane przez przedszkolaków z Nowin.

To się nazywa wejście! Mikołaj u małych pacjentów rybnickiego szpitala. Zdj. Pediatria WSS nr 3

„Mały miś o wielkim sercu” to hasło akcji, w jaką zaangażowali się rybniccy seniorzy i dzieci z Przedszkola nr 42 na Nowinach. Seniorki i seniorzy z Klubu Seniora przy ul. Orzeszkowej prowadzonego przez Fundację „Superfundacja” oraz z Koła Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego, z siedzibą przy ul. Orzeszkowej uszyli misie-przytulanki, a przedszkolaki zadbały, by każdy miś otrzymał imię, ale też wspólnie z opiekunami dokleiły pluszakom oczy i nosy.

Misie uszyli rybniccy seniorzy. Zdj. Arch. P nr 42

- Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile i na pewno sprawi dzieciom wiele radości - podkreśla Katarzyna Grycman-Wieczorek, dyrektorka przedszkola.

Misie zostały przekazane na ręce szefowej rybnickiej pediatrii, dr n. med. Katarzyny Musioł. Zdj. W. Zielińska

- Zawsze chciałam, aby rybnicka pediatria była miejscem integracji. Wczoraj dzieci otrzymały misie uszyte w ramach akcji „Mały miś o wielkim sercu”. To świetny pomysł, bo misie uszyli rybniccy seniorzy, a dzieci z przedszkola nadawały im imiona, więc to praca dwóch pokoleń i ta ich iskierka dobra została teraz przekazana pacjentom oddziału pediatrii - mówi dr Katarzyna Musioł.

Mikołaj u małych pacjentów rybnickiego szpitala

7 zdjęć

„Mały miś o wielkim sercu” to hasło akcji, w jaką zaangażowali się rybniccy seniorzy i dzieci z Przedszkola nr 42 na Nowinach. Seniorki i seniorzy z Klubu Seniora przy ul. Orzeszkowej prowadzonego przez Fundację „Superfundacja” oraz z Koła Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego, z siedzibą przy ul. Orzeszkowej uszyli misie-przytulanki, a przedszkolaki zadbały, by każdy miś otrzymał imię. Misie trafiły już do małych pacjentów rybnickiego szpitala.

 

Dziennikarz
Sabina Horzela-Piskula

Zobacz także

Jak mówić i słuchać, aby się dogadać
Jak mówić i słuchać, aby się dogadać

Jak mówić i słuchać, aby się dogadać

do góry