Strona główna/Aktualności/Zdrowie/MAMY moc - rybnickie spotkanie nie tylko dla mam

MAMY moc - rybnickie spotkanie nie tylko dla mam

20.05.2024 Zdrowie

24 maja Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie zorganizuje w bibliotece głównej spotkanie z okazji Dnia Matki pod hasłem „Mamy moc”. W programie porady i konsultacje eksperckie z zakresu zdrowia, urody i mody. O oprawę muzyczną zadbają lokalni wykonawcy, a na uczestników imprezy czeka słodki poczęstunek.

Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie od kilku lat angażuje się w powstanie hospicjum stacjonarnego w Rybniku. Projekt hospicjum. Materiały prasowe

- Chcemy dać chwilę wytchnienia i relaksu wszystkim paniom tuż przed wyjątkowym świętem jakim jest Dzień Matki. To też okazja, by przypomnieć, że są w życiu momenty, kiedy nie wystarczy pomoc najbliższych i konieczna jest opieka instytucjonalna, medyczna. Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie od kilku lat angażuje się w powstanie hospicjum stacjonarnego w Rybniku, czyli miejsca, w którym chorzy będą mieć zapewnioną profesjonalną opiekę. Wszystko wskazuje, że nasze marzenie o hospicjum stacjonarnym w Rybniku, dzięki wsparciu władz miasta, samorządu i mieszkańców, się ziści. Miesiąc temu magistrat podał informację, że jest nowy wykonawca budowy hospicjum, a inwestycja ma się zakończyć w 2025 roku. Tak więc jest powód do świętowania w gronie rybnickich mam, kobiet i ludzi dobrej woli. Gdy jest wielu, których łączy ta sama idea, to wszystko może się udać, bo razem jako mamy i nie tylko „MAMY moc” - mówi Katarzyna Kotowska z Fundacji Puls-Med Blisko-Ciebie.

Podczas spotkania w bibliotece będzie można wesprzeć budowę hospicjum stacjonarnego, wrzucając datek do puszek wolontariuszy. Warto pamiętać, że hospicjum to nie tylko same mury, ale wyposażenie, meble, sprzęt nie tylko medyczny. Stąd też Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie nie ustaje w zbieraniu funduszy na ten cel.

Szczegółowy program „MAMY moc”. Mat. prasowe

Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie z siedzibą w Rybniku powstała w lipcu 2013 roku z inicjatywy lekarzy i pielęgniarek pracujących w medycznym hospicjum domowym. Jej misją jest niesienie pomocy chorym i ich rodzinom oraz wspieranie postaw wolontaryjnych w środowisku lokalnym. Fundacja oprócz działań na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej realizuje szereg zadań społecznych, edukacyjnych i profilaktycznych. W 2016 roku zarząd fundacji rozpoczął starania zmierzające do wybudowania w Rybniku Hospicjum Stacjonarnego. Zainicjowano kampanię informacyjną, dzięki której o inicjatywnie dowiedzieli się mieszkańcy regionu oraz władze samorządowe. Pozyskano grono sojuszników, którzy finansowo, organizacyjnie i logistycznie wspierają fundację w realizacji jej celu. Fundacja ściśle współpracuje z medycznym hospicjum domowym prowadzonym przez Przychodnię Puls-Med w Rybniku. Od marca 2016 roku fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Mostostal Zabrze dokończy budowę hospicjum
Mostostal Zabrze dokończy budowę hospicjum

Mostostal Zabrze dokończy budowę hospicjum

do góry